اقتصادی

حمایت ارزی ۵ میلیون یورویی پارک فاوا از شرکت‌های فناور حوزه ICT

معاون توسعه بازار پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات از حمایت ارزی شرکت های مستقر در این پارک خبر داد و گفت: در قالب این حمایت تا 5 میلیون یورو برای تامین منابع ارزی برای پروژه های شرکت ها واقع در این پارک.

احسان چیت ساز در گفت وگو با امروزنگاروی گفت: “یكی از چالش های شركت های فن آوری در زمینه فناوری اطلاعات ، جمع آوری سرمایه است.”

وی با بیان اینکه این منابع مالی در اختیار شرکت ها تحت عنوان خدمات قرار می گیرد ، افزود: یکی از این خدمات گشایش وام است. شرکت ها می توانند مبلغ 400 میلیون تومان را با بهره 14 درصد در مدت 48 ساعت از زمان ارائه درخواست برای اخذ تسهیلات دریافت کنند.

چیت ساز تخمین زد که بلاعوض خوشه بندی به عنوان حمایت بیشتر از این پارک از سوی شرکتهای فناوری مستقر در آن به شرکتها اعطا شده است و خاطرنشان کرد: این تسهیلات برای هر پروژه خوشه بندی به میزان 250 میلیون توم تخمین زده شد.

معاون توسعه بازار پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات از اعطای کمک های توسعه فناوری به شرکت ها خبر داد و یادآور شد: پارک فناوری فناوری اطلاعات و ارتباطات این امکانات را برای توسعه فناوری در شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات و شبکه تاد (شبکه توسعه اقتصادی دیجیتال) فراهم می کند و شرکت ها می توانند از مزایای آن بهره مند شوند. از این کمک هزینه

به گفته وی ، تاد شبکه ای از پارک های علم و فناوری ، مراکز رشد و شتاب دهنده ها با مجوزهای رسمی کشور است که با همکاری ICT Park برای بهبود سطح فعالیت ها در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه دیجیتال همکاری می کند. اقتصاد این شبکه در رأس اهداف و مأموریت های خود به دنبال ایجاد یک زنجیره هم افزایی و توانمند بین اعضای خود در سراسر کشور است و این هدف مهم را از طریق شبکه سازی گسترده و اجرای برنامه های پشتیبانی تبلیغاتی دنبال می کند.

وی افزود: علاوه بر این ، تعدادی تسهیلات به صورت “ریال و بودجه ناخالص ارزی” به شرکت ها ارائه می شود و شرکت ها می توانند برای پروژه های خود حداکثر 10 میلیارد تومان از منابع ریالی استفاده کنند و آنها را در بخش تا 5 میلیون یورو برای منابع ارزی پروژه های شرکتهای واقع در این پارک پرداخت می شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: همچنین مجموعه ای از امکانات برای عرضه محصولات به بازار وجود دارد که از طریق کمک مشارکت با شرکت های عضو پارک فناوری اطلاعات و اعضای شبکه Tod در اختیار آنها قرار می گیرد. سازمان صدا و سیما

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا