استانی

حمایت وزارت صمت از صنعت ورزش و تولیدات ورزشی/ ضرورت تدوین برنامه چهارساله با رویکرد حمایت از کل زنجیره

به گزارش خبرگزاری امروزنگار؛ سیدمهدی نیازی با اشاره به اهمیت نشست هم اندیشی تولیدکنندگان صنعت ورزش برای تصمیم گیران اقتصادی گفت: این صنعت کلیدی و مهمی است که مدتی است مغفول مانده اما در راستای رویکرد وزیر صنعت، معدن و معدن. و تجارت در عصر جدید، تمرکز بیشتری در زمینه صنعت ورزش و صنایع خلاق ایجاد خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و برنامه‌ها با یادآوری آغاز روند اصلاحات ساختاری این وزارتخانه گفت: مسائل جدی‌تر و قوی‌تر است.

نیازی با تاکید بر اهمیت ساماندهی و ساماندهی این صنعت گفت: نگاه وزارت صمت در این حوزه به موضوع تولید و صادرات با رویکرد زنجیره ای است و به دنبال رسیدگی به پروژه های خاص عملیاتی و عملیاتی خواهیم بود که در این صنعت به پایان رسیده است. پایان سال

وی توانایی انجمن صنعت کالا و خدمات در حوزه ورزش را در برداشتن گام های بلند در جهت رشد تولید، صادرات و ساماندهی و رفع موانع در این زمینه را خوب و کارآمد توصیف کرد و آمادگی انجمن های صنفی را در جهت رشد تولید، صادرات و ساماندهی کشور دانست. وزارت اقیانوس آرام نسبت به تدوین برنامه های کوتاه مدت و اعلام اقدامات میان مدت برای ساماندهی و رفع تولید، صادرات و موانع تولید در این حوزه.

نیازی ادامه داد: امیدواریم با رویکرد زنجیره تامین و زنجیره ارزش و تمرکز مشخص شاهد اتفاقات خوبی در این صنعت باشیم.

معاون برنامه ریزی و برنامه ریزی وزیر کشور با اشاره به رویکرد حمایتی این وزارتخانه در دو بخش تولید و صادرات گفت: اگر بتوانیم بین فعالان صنعت ورزش برای رسیدن به اهداف و برنامه های خاص این صنعت هم افزایی ایجاد کنیم، از گام های بعدی استفاده خواهیم کرد. هماهنگی بین سایر دستگاه ها و وزارتخانه های ذیربط برای اجرای این برنامه ها.

همچنین از آمادگی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای رفع مشکلات شرکت های فعال در این حوزه خبر داد و موضوعاتی همچون برندسازی، طراحی، آموزش و مهارت و تامین مواد اولیه را از موضوعات مهم برشمرد. حوزه فعالیت گفت: وزارت صمت آمادگی دارد با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط امکان استفاده از منابع و مراکز آموزشی را برای ارتقای آموزش و مهارت‌های مورد نیاز کارکنان این فعالیت فراهم کند.

وی در پایان با یادآوری تجربیات موفق وزارت صمت در تهیه برنامه عملیاتی برای فعالیت ها و صنایع مختلف بر اساس رویکرد زنجیره ای مانند پوشاک، طلا، جواهرات، لوازم خانگی و مواد غذایی، افزود: به پتانسیل و توانایی خوب فکر کنید. در این صنعت امیدواریم بتوانیم با کمک فعالان این عرصه، چیزهای خوبی از این صنعت رقم بزنیم.

در این مراسم از جوایز سال صنعت ورزش که در بهمن ماه سال جاری برگزار می شود، رونمایی شد.

1635402624808e5u8cul8j2p7gsrrbdsvl3tho0

دکمه بازگشت به بالا