استانی

حوزه علمیه خراسان دومین مرکز دینی جهان تشیع است

امروزنگار / خراسان رضوی مدیر سمینار خراسان گفت: “به لطف حضور حضرت ثامنه الحجج (ع) ، كشیش خراسان به عنوان دومین سمینار جهان شیعه ، پشتوانه خوبی برای اهداف رضوی است.”

آیت الله سید مصباح عاملی در دیدار با مجتبی مختاری ، مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی با اشاره به دیدار با سمینار خراسان با این نهاد و لزوم تقویت و ترویج آن ، با اشاره به همکاری سمینار خراسان و این نهاد و نیاز به تقویت و ارتقا promote آن است. این سایه نزدیک به حضرت رضا (ع) است که به عنوان برکت برای منطقه خراسان در خدمت اهداف رضوی است. در حقیقت ، به لطف حضور حضرت ثامنه الحجج (ع) ، موسسه روحانیت خراسان به عنوان منطقه دوم جهان شیعه برای اهداف رضوی به خوبی پشتیبانی می شود.

وی ادامه داد: حرم مطهر حضرت رضا (ع) و آستان قدس رضوی در مشهد ستون فقرات جنبش آموزشی ، تبلیغی ، فرهنگی و … است که سمینار می تواند دامنه کار و فعالیت آن را در بر بگیرد.

عاملی با اشاره به لزوم تحرکات معرفتی برای طرح مسئله عشق مردم به حضرت رضا (ع) ، اظهار داشت: حفظ ، پایداری و پیگیری آنچه تاکنون در زمینه آموزش علیه جوانان و نوجوانان در صحنه سیاسی انجام شده است ، این امر موجبات تحقق آن فراهم شده است. “ارتباطات در حال انجام ، اجتماعی و غیره برای ایجاد تردید ، شک و توانمند سازی.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از منابع بین المللی و بین المللی عاشقان و زائران حرم مطهر رضوی ، خاطرنشان کرد: سمینار خراسان می تواند در فضای موجود همکاری کند و دانشجویان تربیت شده در این زمینه ها با استفاده از منبع آستان قدس رضوی کار کنند.

مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: باید زمینه ها و رویکردهای معرفتی ، اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی و … وجود داشته باشد. به ویژه برای جوانان از دیدگاه فرمانده معظم انقلاب در حوزه علمیه خراسان به منظور آگاهی از اسلام و نظام دینی. ، به ویژه برای این بخش از جامعه. ارتقا دهید این امر در یک حرکت انقلابی برای نسل جوان با مشارکت و استفاده از توانایی های آستان قدس رضوی و سمینار خراسان ایجاد شده است.

وی گفت: “توانایی ها باید شناسایی شده و سازوكارهای آن نوشته و اجرا شود.”

به گزارش روابط عمومی در سمینار کلامی خراسان ، در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین مقامی معاون وزیر فرهنگ ، سیاسی اجتماعی و حجت الاسلام و المسلمین ایزدی معاون مروج سمینار کلامی خراسان نظرات خود را بیان کردند. مجتبی مختاری ، مدیرعامل موسسه جوانان قن رضوی آستان نیز گزارشی از فعالیت ها ارائه داد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا