ورزشی

خاطره‌های بد پرسپولیسی‌ها از بازی‌های نیمه‌کاره

به گزارش خبرگزاری امروزنگار؛ چهار بار در تاریخ دربی های پایتخت نیمه تمام بوده است. اولین دربی شماره چهار در سال 1348 بود که در آن بازی تاج تا دقیقه 82 از حریف پیش بود اما در این لحظه محمود خوردبین توپ را وارد دروازه حریف کرد تا پرسپولیس بازی را عادلانه دانست اما داور ابوالقاسم. حاج ابوالحسن تا شش گل را قبول نکرد. سیلی خورد عزیز اصلی (دروازه بان پرسپولیس) جنجال در بازی. بازی نیمه نهایی پس از کش و قوس های فراوان برگزار شد که پس از آن کمیته انضباطی بازی را با نتیجه 3 بر صفر به سود تاج به پایان رساند.

دربی شماره 5 در سال 1349 برای دومین بار. اتفاقی مشابه در این بازی افتاد. بازی این بار به تساوی یک بر یک رسید اما بازیکنان پرسپولیس به دلیل اعتراض به داور (سنگر شایسته) و اخراج حسین کلانی و مهراب شاهرخی زمین را ترک کردند. چند روز بعد تصمیم کمیته انضباطی مشابه بازی قبلی بود. یعنی سه بر صفر به نفع تاج.

برای تقریباً 10 سال، بازی 3-0 تا سال 1958 وجود نداشت، دوباره در دربی شماره. 22 که باز هم پرسپولیسی ها به مدال نقره رسیدند. در آن سال و به افتخار علی دانایی، دو تیم استقلال و پرسپولیس به مصاف هم رفتند. بازی یک – وقتی هواداران در زمین می ریختند، استقلال صفر بود! این دیدار دوباره برگزار نشد اما نتیجه بازی به سود استقلالی ها ثبت شد.

در سال 94 و در اوج ترفندهایی که از هواداران به بازیکنان سرایت کرده بود، باز هم یک بازی نیمه نهایی برگزار شد. نیمه پر دوباره دود به سمت پرسپولیس رفت. در آن بازی و در حالی که بازی تا دقیقه 88 عقب نشینی بود، باز هم تماشاگران روی زمین افتادند و البته بازیکنان با هم درگیر شدند. با بررسی های لازم و گزارش کمیته انضباطی، رای آگاهانه سرخپوشان صادر شد و آن هم فقط برد مقابل پرسپولیس بود.

پرسپولیس اما با نتیجه 3 بر صفر مقابل تیمی غیر از استقلال شکست خورده است. سال 1391 و بازی با داماش که نیمه تمام هم بود، طبق اعلام کمیته انضباطی این بازی با نتیجه 3 بر صفر به سود گیلانی ها به پایان رسید. حالا یک بازی دیگر پرسپولیس در تاریخ نیمه تمام مانده است. این بار مقابل تراکتورسازی تبریز. سنگ تماشاگر اجازه نداد داور در پایان بازی سوت بزند و حالا همه منتظرند تا ببینند کمیته انضباطی چه رای به این نیمه نهایی خواهد داد. پرسپولیسی ها معتقدند پایان 3-0 بازی باید به نفع آنها باشد و تراکتوری ها نظر دیگری دارند. اگر با بازی 3-0 به سود پرسپولیس این اتفاق بیفتد، اولین بار است که قرمزها در چنین شرایطی پیروز می شوند و اگر برعکس این اتفاق بیفتد، باید گفت که تاریخ برای آنها بسیار تکراری خواهد شد.

251 251

دکمه بازگشت به بالا