جامعه

خالی کردن حساب با پیامک جعلی ابلاغیه قضایی

رئیس پلیس ویژه فتای شرق استان تهران از دستگیری کلاهبردار فیشینگ که با ارسال پیامک جعلی با عنوان اطلاعیه دستگاه قضایی از شهروندان کلاهبرداری می کرد، خبر داد.

به گزارش امروزنگار، سرهنگ گفت. حمیدرضا سلطان آبادی در تشریح جزئیات این خبر: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی خود، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای غرب استان تهران قرار گرفت. .

سلطان آبادی با اشاره به اظهارات شکات گفت: بنا به اظهارات شاکیان پس از دریافت پیامک جعلی تحت عنوان آگهی الکترونیکی در سامانه ثنا، برای مشاهده متن آگهی بر روی لینک ارسال شده در داخل پیامک کلیک کردند. و سپس از این افراد خواسته شد که به دلیل وضعیت آگهی مبلغی را پرداخت کنند و به این بهانه وارد درگاه جعلی بانک شده و اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کردند. این افراد پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود متوجه سرقت اطلاعات و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنها شدند.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و روش های پلیسی هویت متهم را شناسایی کردند، گفت: در ادامه ماموران با هماهنگی مقام قضایی این فرد را در مخفیگاهش دستگیر و به مرجع قضائی منتقل کردند. دفتر. پلیس فتا

رئیس پلیس ویژه فتای شرق استان تهران با اشاره به بازجویی از متهم گفت: متهم در بازجویی ابتدا منکر ارتکاب جنایت شد اما پس از مواجهه با مستندات و مدارک جمع آوری شده به جرم خود اعتراف کرد و وی گفت: با سوء استفاده از عدم صحت افراد، اقدام به ارسال پیامک تحت عنوان سامانه ثنا کرده و پس از هدایت افرادی که به سمت صفحات جعلی بانکی سوق داده شده بودند، اطلاعات کارت بانکی آنها را به سرقت برده و از حساب افراد برداشت غیرمجاز انجام می داد.

سلطان آبادی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهم دستگیر شده گفت: این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم همراه با تکمیل پرونده به دادسرا اعزام شد.

وی به شهروندان هشدار داد: تنها ترفندی برای کلاهبرداری از شهروندان وجود دارد، بنابراین شهروندان به شماره پیامک ارسالی هرگونه پیامک حاوی اطلاعات اخطاریه قضایی در سامانه ثنا و … با شماره تلفن های شخصی توجه کنند. پیام های حاوی لینک های ارجاع شما دارید

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا