جامعه

خانواده شهدای شاهچراغ تحت پوشش بنیاد شهید قرار می گیرند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، عبدالرضا عباسپور در خصوص پرداخت هزینه های درمانی ایثارگران به مراکز درمانی اظهار داشت: پرداختی بیمه ها به بیمارستان ها، مراکز درمانی و ایثارگران چندین ماه به تاخیر افتاد اما با پیگیری ها و اقدامات بسیار خوب و ماندگاری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران که بارها این موضوع را در دولت مطرح کردند، بخش مهمی از اعتبارات لازم را به این شرکت بیمه ای تامین و پرداخت کردند و پس از آن بیمه به درمان نیز پرداخت خواهد کرد. مرکز

وی گفت: در جلسات مشترک قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه بر اهمیت درمان ایثارگران تاکید شد و در نهایت برای این موضوع اعتباری پیش بینی شد. یعنی ظرف هفته گذشته بخش قابل توجهی از بدهی های بیمه ای توسط سازمان پرداخت شد. برنامه و بودجه تخصیص یافت و به بیمه گر پرداخت شد که اسناد مالی مراکز درمانی تا پایان هفته آینده پرداخت می شود. اردیبهشت و داروخانه ها تا پایان خرداد.

معاون بهداشتی و درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تاخیر در پرداخت اسناد هزینه درمانی ایثارگران گفت: اسناد هزینه درمانی دریافتی از جانبازان تا پایان خرداد ماه پرداخت می شود که ما آن را دریافت کردیم. انجام دادن . رضایت جامعه ایثارگران امید را در پی خواهد داشت.»

وی در خصوص وضعیت بیمه جان باختگان حادثه تروریستی حرم حضرت شاهچراغ(ع) نیز گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران برای هر گونه حادثه ای که در کشور اتفاق بیفتد اقدامات لازم را انجام داده است. در مدت کوتاهی برای شهدای شیراز تشکیل پرونده داد و خانواده های بستگان از خدمات و مزایای خانواده شهدای دیگر بهره مند شدند.

عباسپور افزود: مجروحان حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) نیز پس از تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی تحت عنوان جانباز شامل 13 شهید و 17 جانباز می شوند.

دکمه بازگشت به بالا