فرهنگ و هنر

خواسته‌ای از دولت جدید – امروزنگار

رازی هیرمندی با نگاهی به عملکرد دولت های یازدهم و دوازدهم در زمینه مدیریت فرهنگی ، از دولت جدید خواست اتحادیه صنفی ادبیات مردم را به رسمیت بشناسد و سانسور نویسندگان و مترجمان را حذف کند.

مترجم ادبیات کودک و نوجوان در زمینه مدیریت فرهنگ و هنر در دولت های یازدهم و یازدهم در گفت وگو با امروزنگار ، اظهار داشت: حقیقت این است که من سیاست فرهنگی دولت های یازدهم و دوازدهم را پیرو سیاست های دولت نوزدهم می بینم. … این دوره حتی بیشتر از دوران سختی بزرگ آقای احمدی نژاد بود.

هیرمندی همچنین به وضعیت کتابخانه های عمومی شهر محل زندگی خود اشاره کرد و گفت: تعداد کتابخانه های عمومی ما در سال های اخیر چقدر افزایش یافته است؟ من از کتابخانه های عمومی شهرها دیدن کردم و مردم گریه می کردند. من هیچ تفاوتی با دوره قبل ندیدم ، کتابخانه ها جدید و تازه نیستند. البته ، وزارت ارشاد تنها مسئول مطالعه کتاب نیست. ما حدود 17 میلیون دانش آموز داریم ، وزارت آموزش و پرورش چه تغییر محسوسی در زمینه کتابخوانی کودکان ایجاد کرده است؟ چند نویسنده و هنرمند برای خواندن کتاب برای کودکان به مدارس دسترسی دارند؟ هیچ کس از شما هزینه کتاب خواندن را پرداخت نکرده است. خانه کتاب در قرائت در مدارس ایران چه گام مثبتی برداشته است؟ چگونه از فضای مجازی خود استفاده کردید؟ شما یک برنامه شاد تهیه کردید و آن را در کنار آن برنامه کتابخوانی قرار دادید ، نمی دانید و اگر نمی دانید چرا از کمک نمی گیرید؟ انجمن نویسندگان کودک و نوجوان نرم ترین انجمن فرهنگی است که در خانه اجاره ای شما یافت می شود و بسیاری از اعضای آن در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، آموزش و پرورش و مرکز رشد فکری کودکان و نوجوانان مشغول به کار هستند. از چی میترسی؟

این مترجم در مورد پیشنهادات خود برای دولت آینده گفت: “توصیه من برای آینده ، و نه لزوما دولت سیزدهم ، این است که هر دولتی که ادعا می کند یک دموکراسی فرهنگی و فرهنگی است ، یکی از نشانه های مهم وجود را تشخیص دهد. از اتحادیه ادبی. “و این با سازمان هایی که اهل ادبیات می خواهند سازمان دهند ، دخالت نمی کند. این بدان معناست که اعضای همه اساتید باید بدانند که باید دور هم جمع شوند و سازمان خود را داشته باشند و در مورد مشکلات خود صحبت کنند ، و هیچ گونه سانسوری را بر این مجموعه اعمال نکنند که از گروه هنرمندان ناشی می شود. حق سازماندهی کودکان و نوجوانان را به رسمیت بشناسید و تا آنجا که ممکن است نه تنها سنگی را جلوی پایه های آنها قرار دهید ، بلکه به آنها کمک کنید تا سازمان خود را داشته باشند و معتقد باشند که سازماندهی ادبیات به ضرر مردم نیست. و از دولت

وی گفت: “سر نویسندگان و مترجمان باید سانسور شود و یکی از بهترین معیارهای کتاب در مورد درست یا نادرست بودن ، مفید یا مضر ، نظر اهالی کتاب و ادبیات و احترام به آنهاست. انتقاد و نظر چاپ دوم پس از شکل گیری پایان سانسور است که جامعه ادبی همیشه نگران آن بوده است. البته ، من فکر می کنم این پیشنهاد مفید است ، اما من انتظار ندارم که این پیشنهادات ارائه شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا