اقتصادی

خواسته‌هایی از رئیس‌جمهوری برای رویای چابهار

در جریان سفر رئیس جمهور به کابر ، مدیرعامل منطقه آزاد کابارت خواسته ها و نیازهای این بخش را اعلام کرد و گفت که زمان آن رسیده است که رویای کاباره بین المللی شود.

به گزارش امروزنگار ، دیروز (پنجشنبه) رئیس جمهور در دومین سفر استانی خود به همراه جمعی از وزرا و معاونان خود به چابهار سفر کرد و از بندر کابر ، سواحل مکران ، مناطق حومه ای در شهر چابر و پروژه هایی مانند مسکن برای محروم

ایرانیان برای سرمایه گذاری به مکران به خارج می آیند

انتخاب کابار به عنوان اولین تورهای استانی و البته اظهارات رئیس جمهور بر اهمیت و جایگاه ویژه این منطقه استراتژیک در توسعه اقتصادی تأکید می کند و رئیسی سواحل مکران را سواحل ملی نامید و گفت که بهترین منطقه برای ایرانیان خارج از کشور است. سرمایه گذاری در سواحل مکران

اما رئیس جمهور در چارچوب سفر خود به چابر ، در شورای اداری کاباره شرکت کرد که شامل مقامات استاندار سیستان و بلوچستان ، مدیرکل سازمان منطقه آزاد کابرا ، نمایندگان مجلس ، وزرای کشور ، نفت ، معدن و تجارت ، راه ها بود. و توسعه شهری ، اقتصاد ، نماینده ولی فقیه در استان و فرماندهان نظامی و انتظامی حاضر.

کاباره از رئیس جمهور چه می خواهد؟

در بخشی از این نشست ، عبدالرحیم کردی ، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کابرا ، در مورد کابرا صحبت کرد و بر اهمیت تعدادی از مسائل و درخواست های رئیس جمهور تاکید کرد.

کابا به پایتخت دریایی تبدیل می شود

مدیرعامل منطقه آزاد شبهار به شورا گفت که اکنون زمان تعیین چابهار به عنوان پایتخت دریایی ایران است ، زیرا طبق سند جامع لجستیک ، چابهار یکی از چهار شهر لجستیک کشور است و مزایای استراتژیک خود را در اقتصاد دارد. واقع شده است

سرعت اتصال ریلی Cabhar به آسیای میانه

با این حال ، یکی از خواسته ها تأکید بر جریان راه آهن کابرا بود و کردی از رئیس جمهور خواست موضوع راه آهن کابرا و ارتباط کابهر با آسیای مرکزی را در نظر گرفته و این پروژه مهم توسعه ای را در کشور تسریع کند.

دستورالعمل های صریح برای رفع موانع ساخت فرودگاه

در صورت درخواست ، به فرودگاه بین المللی کابرا باز خواهید گشت ، که ساخت آن در دسامبر 2009 به پایان رسید.

وی گفت: فرودگاه بین المللی کابرا پاسخی از شهر لجستیک کابر است و وجه تمایز کابر با دیگر شهرهای لجستیک و رقبای منطقه ای این است که دارای چهار حالت حمل و نقل همزمان است و این پروژه با چهار کیلومتر باند کبهار را متصل می کند. با تمام دنیا وی گفت دستور صریح شما می تواند موانع اجرای آن را با تقویت نقش کابر در دیپلماسی اقتصادی منطقه برطرف کند.

گازرسانی به کابرا را تسریع کنید

مدیرعامل منطقه آزاد کابرا همچنین بر اهمیت گازرسانی به کابرا و توجه رئیس جمهور به این موضوع به رئیس جمهور تأکید کرد و نیاز به گاز به کابرا و همچنین تأمین پتروشیمی و صنایع فولاد و فولاد مورد نیاز شهر را اعلام کرد. افزایش بهره وری را ارائه دهید. بنابراین ، لازم است روند اجرایی این پروژه تسریع شود و همچنین ظرفیت خط انتقال برای رفع نیازهای آینده صنایع افزایش یابد.

مشکل حومه را حل کنید

اما در حالی که رئیس جمهور در حال بازدید از حومه کابر بود ، مدیر منطقه آزاد کابرا به او اطلاع داد که مشروط حومه کابر می تواند ظرف مدت سه تا پنج سال با توجه به مدیریت و قوانین یکپارچه و مقررات مقرر شود. مناطق آزاد اعمال می شود بر این اساس ، سندی در این زمینه با همکاری وزارت راه و شهرسازی تهیه شده است که آمادگی کامل برای پایان دادن به موضوع حاشیه نشینی را دارد.

صدور دستور تسریع در ساخت بیمارستان

برنامه دیگر دستور اصلی ساخت بیمارستان در Cabar است. وی گفت علاوه بر اختصاص زمین رایگان به بیمارستان 540 تختخوابی در کابر ، ما آمادگی منطقه آزاد را برای مشارکت در ساخت و بهره برداری از بیمارستان اعلام کردیم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار همچنین معتقد است که با توجه به حمایت رهبری از توسعه سواحل مکران و تلاش های دولت ، تحقق رویای بین المللی شدن کابهار دیر شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا