جامعه

دادگاه تجدید نظر پرونده پاساژ علاءالدین در منطقه۱۱ برگزار شد

شهردار منطقه 11 از رسیدگی دادگاه تجدیدنظر به ابطال رأی ماده 38 آئین نامه معاملات شهرداری تهران مبنی بر احقاق حقوق شهروندی در مورد قانون مالک تجاری علاءالدین و منطقه 11 خبر داد. مجتمع

به گزارش امروزنگار، سید محمد موسوی در راستای احقاق حقوق شهروندی و تضییع حقوق مردم در پرونده درخواست مجوز ساخت طبقه هفتم مجتمع علاءالدین ضمن حضور در دادگاه برای دفاع از این پرونده گفت: هیچ مصالحه ای نداریم و ما در این موضوع شکست نخواهد خورد.

وی افزود: پیرو حکم صادره بر اساس ماده 38 آئین نامه معاملات شهرداری تهران که شهرداری را موظف به صدور پروانه ساختمانی برای طبقه هفتم مجتمع علاءالدین کرده بود، با وعده های صادقانه ای که برای مردم دادیم در دادگاه حاضر شدیم. تبعیت کند و به این حکم اعتراض کند.»

شهردار منطقه 11 گفت: پیرو دستور اکید شهردار تهران مبنی بر پیگیری شفافیت و حقوق بشر در مجتمع علاءالدین، با همت و تلاش همکاران مرکز حقوقی شهرداری تهران و اداره حقوقی منطقه 11، ما درخواست کردیم. لغو شد. ما از نظر قضایی خواستار حفظ حقوق مردم هستیم.

موسوی تاکید کرد: ساخت طبقه هفتم در این مجموعه هیچ یک از ضوابط شهرسازی از جمله تراکم، سطح اشغال، تعداد طبقات و غیره را ندارد و این مجتمع در حال حاضر یکی از مراکز تجاری پرتردد در ایران است. روزانه هزاران نفر به این مجموعه می روند. با توجه به وضعیت این مجموعه، قطعاً ساخت طبقه هفتم حقوق عمومی شهروندان را به خطر می اندازد، بنابراین با عزم جدی موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

شهردار منطقه 11 با اشاره به درخواست های مکرر افراد و کسبه برای این پاساژ مبنی بر ایمنی و جلوگیری از ساخت و ساز در مجموعه علاءالدین، گفت: نمی خواهیم حادثه تلخ شود، پلاسکو مکرر است و نباید اجازه دهیم. شهروندان برای “به خطر انداختن امنیت منافع شخصی.”

وی گفت: در شهرداری تهران با تکیه بر اصول عدالت و شفافیت نمی توانیم حق مردم را ببخشیم.

به گزارش روابط عمومی منطقه 11، موسوی تاکید کرد: حق مردم و امنیت آنها خط قرمز ما در شهرداری تهران است و با حمایت وکلای شهرداری تمام تلاش خود را برای ابطال رای خواهیم کرد. و رضایت شهروندان را جلب کند.»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا