جامعه

درخواست کارت ملی و تغییرنام الکترونیک شد/ صدور کارت و کد شناسایی برای افراد فاقد شناسنامه

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به رونمایی و راه اندازی درگاه خدمات الکترونیکی سازمان ثبت احوال کشور در هفته دولت گفت: خدمات الکترونیکی مانند تغییر نام، درخواست کارت ملی، درخواست گواهی تجرد و نشانی وجود خواهد داشت. تغییر دادن. در این پورتال موجود است.

به گزارش امروزنگار، هاشم کارگر، معاون وزیر کشور با اشاره به رونمایی و استفاده از درگاه خدمات الکترونیکی سازمان ثبت احوال در هفته دولت، اظهار کرد: نسخه اول آن به صورت موبایلی است و در اختیار همه افراد قرار می گیرد.

وی افزود: علاوه بر نمایش اطلاعات شخصی همه افراد در این درگاه، خدمات الکترونیکی مانند تغییر نام، درخواست کارت ملی، درخواست گواهی تجرد و تغییر آدرس در این درگاه و البته در دسترس افراد قرار می گیرد. خدمات الکترونیکی ما در نسخه های بعدی توسعه خواهند یافت

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه برخی از خدمات ما برون سپاری شده است، گفت: برای تسهیل دسترسی مردم به این نوع خدمات، خود را موظف کردیم که در آن مدت برای دفاتر پیشخوان دولت شناسنامه المثنی صادر کنیم. سال گذشته.”

این مسئول تاخیر در صدور 10 میلیون کارت ملی برای مردم را اینگونه توضیح داد: از اواخر دی ماه سال گذشته در صدور کارت ملی تسریع کرده ایم و تاکنون 5 میلیون کارت ملی برای مردم صادر و ارسال کرده ایم. حدود 4 میلیون 600 هزار کارت باقی مانده که طی دو سه ماه اخیر صادر و تحویل مردم می شود.

کارگر در خصوص نحوه درخواست کارت ملی برای افرادی که کارت ملی خود را مفقود کرده اند، گفت: این افراد باید از طریق ادارات ثبت احوال یا دفاتر پیشخوان دولت برای دریافت کارت ملی مفقود شده اقدام کنند و البته می توانند در مفقودان نیز درخواست ارائه دهند. کارت نیز بخش در پورتال خدمات الکترونیکی

وی همچنین در پایان سخنان خود در یک برنامه رادیویی گفت: برای افرادی که شناسنامه ندارند شناسنامه و کد برای تعیین تابعیت صادر می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا