اقتصادی

در حال حاضر کم‌ریسک‌ترین بازار برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در ایران، کجاست؟

امروزنگار/ مرکز فعالان بازار سرمایه معتقدند با وجود همه حواشی و تحولات موجود در بازار سرمایه ایران، در حال حاضر بازار سرمایه کم ریسک ترین بازار سرمایه گذاری بلندمدت است.

میلاد ویسمه در گفت وگو با امروزنگار، اظهار کرد: متاسفانه شرایط بورس در دولت جدید نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد، اما متأسفانه تنها با بررسی صورت های مالی، دارایی ها، ظرفیت کار و ظرفیت شرکت ها می توان به عملکرد خوب دست یافت. بازار سهام.

وی افزود: با وجود همه حواشی و تحولاتی که در بازار سرمایه ایران وجود دارد، معتقدم در حال حاضر بازار سرمایه ایران کم ریسک ترین بازار سرمایه گذاری بلندمدت است.

این فعال بازار سرمایه گفت: اعتقاد و تحلیل شخصی من این است که در حال حاضر در یک موج بزرگ مایکروویو هستیم که نوید رشد بازار آینده را می دهد. اما نکته بسیار مهم امروز این است که شرایط فعلی بازار پشتوانه اقدامات و تصمیمات غیر منطقی دولت و سازمان بورس نیست. در دولت قبل، بردگان ایران در بورس به دلیل تصمیمات غیر منطقی دولت قبل جان خود را از دست دادند، بنابراین آنچه امتحان شده اشتباه است و امیدوارم دولت جدید به این موضوع نگاه کند. بازار سهام جدی و کاربردی است.

ویسمه ادامه داد: شرایط امروز بازار مستلزم حمایت دولت برای ساماندهی بازار و به ضرر برخی اشخاص حقوقی و سهامداران بزرگ است اما شرایط عمومی بازار مساعد است و به ویژه کاشی و سرامیک مطلوب به نظر می رسد.گروه تولید انبوه، سرامیک. کاشی حمل و نقل، بیمه و غیره در پایان سال آینده و آینده رشد خوبی خواهند داشت.

وی گفت: ارائه شعار مثبت مبنی بر اینکه بورس تا پایان سال به اوج قبلی خود می رسد کاملا اشتباه است، رشد دو میلیون واحدی ثبت شده در گذشته قطعا از نظر رشد در سال 98 اتفاق نادری است. و در سال 1378 اما در عین حال مشاهده شد که مردم بدون آگاهی و نیازهای اولیه و زندگی وارد بازار سرمایه شده اند. فروخته شده و وارد بازار سرمایه شده اند، لذا از دولت می خواهیم روندی اتخاذ کند تا مردم وارد پایتخت نشوند. بازار را بدون کسب کمترین اطلاعات و کنترل ویژه در این زمینه انجام دهید تا شاهد از دست رفتن سرمایه مردم نباشیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا