جامعه

در زمینه حجاب و عفاف نباید شکاف اجتناعی ایجاد شود

امروزنگار/ همدان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: برخی از لباس ها در دنیای امروز برای برخی از دختران جامعه ما «طبقه» محسوب می شود. در حوزه حجاب و عفاف باید مراقب بود که شکاف اجتماعی ایجاد نشود. محجبه بودن باید یک ارزش اجتماعی باشد زیرا جوانان به سمت ارزش های جامعه گرایش دارند.

به گزارش امروزنگار، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانیمتقی پنجشنبه 9 تیرماه در نشست فعالان فرهنگی استان همدان که با حضور «محمد مهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. از ارشاد کشوری، استاندار، نمایندگان و مسئولان استان همدان گفت: حوزه فرهنگی همدان بسیار ضعیف است. ، در گذشته گفته بودیم که شورای فرهنگ عمومی باید تغییر کند و اساسنامه و اساسنامه تغییر کند. برای اصلاح.

وی افزود: پیشنهاد من در ساختار شورای فرهنگی این است که اگر می خواهیم یکپارچگی فرهنگی داشته باشیم حتماً یک رهبر فرهنگی وجود داشته باشد. بودجه های سنگین و چند میلیاردی فرهنگی باید به نحو احسن و تحت نظارت بالا استفاده شود.

حجت الاسلام شعبانی متقی تصریح کرد: وظیفه شورای فرهنگی تنها برگزاری جلسات و چای خوردن نیست و این گونه جلسات باید نتایج مناسبی داشته باشد و آثار خود را در جامعه نشان دهد.

وی تاکید کرد: در قانون حجاب و عفاف می خواهیم به دخترانمان بگوییم حجاب داشته باشند. آیا نظام فکری و فکری دختر نوجوان با حجاب منافات دارد یا خیر؟ ما در دانشگاه های خود تمدن غرب را به عنوان بهترین تمدن برای جوانان خود آموزش می دهیم.

امام جمعه همدان گفت: برخی از لباس ها در دنیای امروز برای برخی از دختران جامعه ما «طبقه» محسوب می شود. در حوزه حجاب و عفاف باید مراقب بود که شکاف اجتماعی ایجاد نشود. محجبه بودن باید یک ارزش اجتماعی باشد زیرا جوانان به سمت ارزش های جامعه گرایش دارند.

وی بیان کرد: ما در سریال ها، سینما، رمان ها و دانشگاه هایمان ارزش های واقعی تمدن اسلامی ایران را در این چند سال به جوانان خود آموزش ندادیم و این مهم باید در دولتی که در حال حاضر مشغول کار است انجام شود.

وی در گفتگو با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور گفت: سند قرآنی توسط متولیان شورای عالی قرآن طراحی شده است و از وزارتخانه می خواهیم این سند را مدنظر قرار دهد.

حجت الاسلام شعبانی متقی در پایان گفت: اگر پل های فرهنگی تخریب شود، پل های اقتصادی ایجاد نمی شود و اقتصاد یک کشور به شدت به موضوع فرهنگ آن کشور وابسته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا