جامعه

دستفروشان و مشاغل سیار در لایحه “ساماندهی پیاده راه های پایتخت” نادیده گرفته شده‌اند

رئیس کمیسیون برنامه ریزی و معماری شهری شورای شهر تهران با انتقاد از تدوین لایحه “عملیات حاشیه” در مورد لزوم تعیین کاربری کلیه ذینفعان اعم از کودکان و نوجوانان و افراد غیر مقیم و اخترشناسان. تاکید.

به گزارش امروزنگار ، محمد سالاری وی در جلسه‌ای برای بررسی این لایحه اظهار داشت: همه ذینفعان این لایحه که در این لایحه تصمیم گیری می شود ، شهروندان تهرانی هستند ، اما متأسفانه علی رغم کاربرد گسترده این لایحه. “لایحه استفاده از جاده” با حضور جمعی از کارشناسان و نمایندگان جامعه مدنی. هدف این شهر ارائه این لایحه ، ایجاد نشاط و نشاط در شهر ، نگاهی تقلیل گرا به نحوه نگارش آن و عدم وجود ضمایم است. یک رویکرد بسیار اساسی و مثبت در توسعه عرصه های عمومی و به رسمیت شناختن فضاهای عمومی شهر ، برای تحمیل هزینه های قابل توجه در ذهن مردم و جامعه مدنی.

فرصت برخی از اساتید برای اشغال اماکن عمومی

سالاری با اشاره به جلسه مشترک کمیسیون برنامه ریزی شهری و معماری و برنامه ها و بودجه شورای شهر تهران با معاون خدمات شهری و معاون برنامه ریزی شهری و معماری شهرداری ها و سایر واحدهای مرتبط ، گفت: در این جلسه کمیسیون ها با این لایحه مخالف باشید ، چگونه آن را بنویسید و نگران آن باشید. آنها صریحاً اشغال فضاهای عمومی توسط برخی استادان را ذکر کردند.

وی ادامه داد: از گذشته تا به امروز شاهد دعوا های اساتید با عابران و عابران پیاده بوده ایم. فروش پیاده روها بصورت موقت یا پیمانکاری ، صرف نظر از سایر معیارها و شاخص ها به منظور بهبود کیفیت فضای شهری و همچنین بدون وظیفه تصمیم شورا مبنی بر ساماندهی مشاغل سیار و غیرمتمرکز در تهران ، عمیق تر و در نتیجه آسیب های اجتماعی در واقع در شهر.

نادیده گرفتن قوانین عمومی

این عضو شورای شهر تهران با انتقاد از بی توجهی به لایحه “کشت پیاده روها” برای همه ذینفعان شهر و حقوق عمومی آنها گفت: چهره شهر و هرگونه اقدام در پیاده روها و اماکن عمومی گفت: کیفیت فضای موجود در شهر باید و باید بهبود یابد. برای ما در این واقعیت ، موضوعات مهم مانند ایجاد پلاک های شهری ، ساماندهی جاده ها ، اجرای کل خیابان ها ، ساماندهی مشاغل سیار و غیرمتمرکز و غیره را تصویب کرده ایم. در برنامه پنج ساله سوم تهران اما در لایحه جدید این موارد در نظر گرفته نشده و تام برنده است. در این لایحه ، تعداد محدودی از مشاغل بعنوان موفقترین روستاهای جامعه در نظر گرفته شده و هیچ ذینفع دیگری در نظر گرفته نشده است.

سالاری اظهار داشت: شهر غیرقانونی و فروش احتمالی خط قرمز مدیریت شهری تهران در دوره پنجم است و در این راستا با وجود مشکلات جدی درآمدی ، ما تصمیم تصمیم باغ و سه موضوع شوراهای معماری و موارد دیگر را سرنگون کردیم. وارد شوراهای منطقهای توافق شده شوید ، ما 70 درصد شهرنشینی و معماری را کاهش داده ایم و مسیرهای غیرقانونی قفل شده است ، و این موفقیت به دلیل نظارت عمومی ، فضای مجازی و پشتیبانی جامعه مدنی است ، اما اکنون یک رویکرد تقلیل گرا از خدمات شهری امکان پذیر است. و ساماندهی مشاغل در شهرداری می تواند نوعی طرز فکر باشد. به یاد یک شهر.

وی اظهار داشت: جای تعجب است که عنان چنین تصمیم مهمی را در مورد ساماندهی مشاغل شهردار و شرکت و حفظ حریم خصوصی اتخاذ کرده است. در حالی که اساساً وظیفه شرکت شهربان جلوگیری از تخلف در ساختمان و جمع آوری است ، به عنوان مثال غیرمجاز و اجرای تصمیماتی که از طرف شهرداری به آنها محول شده است و هیچگونه تحقیق و تصمیم گیری را انجام نمی دهد و رسالت شرکت ساماندهی مشاغل است. همچنین ماده 55 قانون شهرداری را اعمال کرده و از فعالیت شغلی غیر متعارف و مختل کننده در فضای شهری جلوگیری و جلوگیری کنید. بنابراین تمرکز این دو شرکت در تصمیم گیری در مورد اماکن عمومی و پیاده روهای شهری که نمای اصلی شهر و سکوی اصلی جامعه شهری و اقدامات فرد محور است ، شگفت آور است و این را تأیید می کند یک نگرش منفی و سخت افزار و نادیده گرفتن ابعاد. مسئله نرم افزار پیچیده ای است.

نادیده گرفتن قطعنامه های قبلی شورای شهر هنگام تهیه لایحه

رئیس کمیسیون برنامه ریزی و معماری شهری در شورای شهر تهران با بیان سایر اعتراضات این لایحه اظهار داشت: نادیده گرفتن ارتباط این لایحه با سایر مصوبات شورای شهر یکی دیگر از مشکلات است. به عنوان مثال ، در تصمیم گیری برای ساماندهی مشاغل سیار و غیر متحرک ، شهرداری موظف است مجموعه ای از شاخص ها و معیارها را برای یافتن و تهیه راهنمایی برای مشاغل سیار تعیین کند و در لایحه ساماندهی پیاده روها ، اماکن و ولسوالی ها به عنوان شوراها و هر کس. این مکانها ممکن است مختل شود یا عدم ارتباط با مسئله بازارهای روز ، پارک های بازار ، شب های بازار و به خصوص زندگی شبانه که یکی از رویکردهای اصلی شورای پنجم است و شامل آن می شود. در مفاد برنامه سوم. یک خلبان را برای اقامت یک شبه فراهم کنید ، یا برخی از مواردی که در لایحه سازماندهی مجدد در حاشیه فراموش شده اند ، یک سیگار و خیابان کامل است.

تجارب جهانی آشکار خانه نیست

وی اظهار داشت: درست است که نباید موضوع پیاده راهها به صفر و صددرصد رسیدگی شود و تجربیات خوب و بد جهانی در این زمینه وجود دارد ، اما ما نمی توانیم کاری را که در کشورهای اروپایی انجام شده است آشکار سازیم. مطمئناً با توجه به اینکه بسیاری از آنها حقوق عمومی را نقض کرده اند چیز خوبی است.

سالاری با اشاره به اینکه این لایحه به صورت نادرست توسط خدمات شهری تهیه شده است ، که عمده ترین هدف آن مشغول نگه داشتن شهر و جلوگیری از مشاغل مضطرب و برخورد سخت افزاری است ، اظهار داشت: لایحه “عملکرد پیاده روها” نیاز به بازنویسی و باید مناطق عمومی شهر و ناوگان ها مشخص شود. همچنین باید بین مصوبات قبلی و این لایحه پیوند برقرار شود ، همه اینها به شهرداری تهران ابلاغ شد و مقرر شد تغییرات اساسی در این لایحه

سالاری در ادامه اظهار داشت: ایجاد درآمد از پیاده روها و اماکن عمومی به عنوان محلی برای فعالیت برای رفع نیازهای واقعی جامعه شهری و هزینه آن برای اداره شهر گامی منطقی و مفید برای شهر است.

به گفته شورای شهر ، یکی از اعضای شورای شهر تهران در توضیح دو دیدگاه در تاریخ شهرداری های قبلی در مورد پیاده روها و اماکن عمومی توضیح داد: “متأسفانه ، یک نظر این است که این مناطق را رها کنیم و کاملاً نادیده بگیریم ، بعضی اوقات به عنوان موزائیک فروخته می شوند و برای شهر مشکل ایجاد می کنند ، اما برخی دیگر صرفاً رویکردی سفت و سخت است. اکنون زمان آن است که با کمک جامعه حرفه ای و مدنی رویکرد بر مبنای ساماندهی و بهبود کیفیت و ایجاد جذابیت برای جامعه شهری ، اعتدال را در نظر بگیرید و اولویت را به ذینفعان اعم از کودکان و نوجوانان و نه اصناف جامعه اختصاص دهید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا