ورزشی

دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد

از سازمان دامپزشکی کشور؛

سازمان دامپزشکی کشور دستورالعمل های بهداشتی را به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی ابلاغ کرد.

گزارش کردن گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، سازمان دامپزشکی کشور دستورالعمل بهداشتی به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی را اعلام کرد و افزود: احترام به مقام سالار و سید شهیدان و شعائر مربوط به گرامیداشت تاسوعا و عاشورای حسینی با دسته‌بندی این دستورالعمل‌ها در ۲ بخش بخش‌ها: «برنامه هماهنگی و اقدام بین‌بخشی» و «اطلاع‌رسانی» می‌دانیم که در حوزه هماهنگی بین دستگاهی و برنامه عملیاتی، تحقق نکات لازم رویکرد حفظ سلامت جامعه از جمله سلامت مورد تأکید قرار گرفته است. از عزاداران حسینی.

بر این اساس تیم های سیار و ثابت دامپزشکی در شبکه ها و شهرستان ها (اعم از دامپزشک، کارشناسان، همکاران و تکنسین های دامپزشکی و بهداشت گوشت) به همراه نماینده، فقیه و ناظر شرعی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی از از ساعت 7 صبح الی 14 حضور دارند و همچنین حضور تیم سیار پایش سلامت دامپزشکی در شهرستان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی ضروری است.

وظیفه بازرسان بهداشتی است که در بازرسی بهداشتی قبل از ذبح دام به علائم آلودگی انگلی خارجی و تب حیوان توجه ویژه داشته باشند و از سوی دیگر با نظارت مناسب دامپزشک شهرستان نسبت به جمع آوری لاشه ها و ناخالصی های خورده شده اقدام کنند. . از چرخه مصرف خارج شود و آن را نابود کند.

اطلاع رسانی لازم جهت افزایش سطح آگاهی مردم به ویژه در زمینه احتمال انتقال بیماری و ابتلای مصرف کنندگان با مصرف گوشت غیربهداشتی (در قالب تبلیغات، توضیحات شفاهی و …) توسط روابط عمومی ادارات کل استان و توصیه به شهروندان، با آنها -شامل نکات مهمی است. ضمناً باید توجه داشت که گوشت حیوانات قربانی باید پس از مرگ جرم خورده شود. (لاشه را بلافاصله پس از کشتن به مدت 24 ساعت در دمای صفر تا 4 درجه در یخچال و 48 ساعت در جگر قرار دهید).

روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان‌ها موظف است اطلاعیه‌هایی را برای پخش از طریق صدا و سیما و مساجد، درج در نشریات محلی و استانی و برنامه‌ریزی در نماز جمعه با نشانی دقیق و با ذکر منبع تهیه کند. تلفن. شماره تماس با شهروندان؛ تهیه پلاکاردهای ویژه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و نصب در میادین اصلی شهر، مساجد و کشتارگاه ها و … جهت راهنمایی مردم برای کشتار حیوانات قربانی در کشتارگاه ها. همکاری با خبرنگاران محلی و رادیو و تلویزیون استان در زمینه تهیه عکس، گزارش، اخبار و فیلم از امکانات ارائه شده و ساخته شده در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی؛ پذیرش سفارش قصابی ها و مراکز مجاز عرضه فرآورده های پروتئینی از عموم مردم، کشتار دام در کشتارگاه های استان و عرضه لاشه دام قربانی به متقاضیان با برچسب «لاشه قربانی» و اطلاع رسانی به مردم از وضعیت.

از آنجایی که سالانه بخش قابل توجهی از مردم مشتاق تهیه و کشتار حیوانات و اهدای نذری به مراکز بهزیستی، کمیته امداد و برخی اماکن مذهبی هستند، توصیه می شود عدم استقبال را به معتمدین و متولیان آن مراکز اطلاع دهند. و کشتار حیوانات زنده و دریافت نذورات به صورت پول یا لاشه قربانی ذبح شده در کشتارگاه انجام شود.

بدیهی است با توجه به امکان تهیه و کشتار حیوانات زنده در سطح شهر توسط افراد ناآگاه، افراد حاضر در تیم های سیار شهرستان ها به نظارت و ارائه خدمات بهداشتی به لاشه های ذبح شده می پردازند و بهتر است افراد به آدرس زیر هدایت شوند. کشتارگاه ها

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا