ورزشی

دفاع مقدس با اخلاص رزمندگان و شهدا ماندگار و الگو شد

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا بیرجند ، در مراسم ویژه ای از سردار علی قاسمی تجلیل شد. هفته دفاع مقدس وی در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند ، که به صورت حضوری و تقریباً به مناسبت ایام اربعین حسینی برگزار شد ، گفت: «حفاظت مقدس پیوندی جدایی ناپذیر عمیق با عاشورا دارد ، صحنه های حفاظت مقدس مانند عاشورای حسینی ، مانند ظلم و تنهایی امام حسین علیه السلام.

وی نقش دانشجویان و اساتید در دفاع مقدس را ارزشمند و مهم توصیف کرد و توضیح داد: هشت سال گرامیداشت دفاع مقدس ادای احترام به فداکاری های تمام ملت ایران است؛ زیرا حفاظت مقدس متعلق به همه طبقات است.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: دفاع مقدس نادرترین و بی نظیرترین جنگ در جهان بود؛ در یک طرف همه قطب های شرق و غرب و در طرف دیگر جوانان م believersمن انقلابی ایران بودند.

یادگار گفت: “جنگ به جوانان ما احترام گذاشت ، جبهه متحد عربی و همه هیولاهای جهانی را بسیج کرد تا در کنار ملت قهرمان ایران بایستند و انقلاب اسلامی را متوقف کنند.”

دفاع مقدس با اخلاص رزمندگان و شهدا الگویی شد

قاسمی گفت: قهرمانان ما معیارهای جنگ جهانی و آنچه قبلاً در دانشکده های نظامی آموزش داده می شد را زیر پا گذاشتند ؛ زیرا ما هیچ برتری هوایی و زمینی نداشتیم ؛ در عوض ، ما فقط یک نیروی انقلابی و ایماندار محض بودیم.

وی ادامه داد: به همین دلیل دفاع مقدس در بحبوحه جنگ های جهانی منحصر به فرد بود ؛ زیرا قهرمانان ما معیارهای جنگ جهانی را با ایثار و از خودگذشتگی تغییر دادند.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی افزود: چهره ما از حقیقت و روشنایی جلوتر و از ما دروغ و تاریکی جلوتر بود. در چهره ما ، رزمندگان شجاع در ایثار و فداکاری بر یکدیگر غلبه کردند ، در حالی که نیروهای دشمن برای فرار از جبهه به هم پیوستند.

قاسمی یادآور شد: آنچه برای خدا انجام می شود پایدار است و حفاظت مقدس به دلیل اخلاص رزمندگان و شهدای گرانقدر پایدار بود و الگویی از کل جهان شد.

وی با اطلاع از پیشرفت های انجام شده در محدودیت ها گفت: “در دفاع مقدس جوانان ایران به خدا متکی بودند و خدا به آنها کمک کرد. دفاع مقدس باعث ظهور خلاقیت شد و نشان داد که بسیاری از آیات قرآن و در دفاع مقدس تمرین می کرد.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر تقویت روحیه انقلابی و جهادی گفت: هر جا که به صورت جهادی و انقلابی عمل کردیم ، موفق شدیم.

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه اسلامی خراسان آزاد جنوبی نیز هفته گرامیداشت دفاع مقدس را گرامی داشتند و از قهرمانان و شهدای گرانقدر به ویژه سردار حاج قاسم سلیمانی یاد کردند. واحد دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس یادآور سالهای حماسه و ایثار است.

ضرورت تلاش برای تعمیق فرهنگ و تفکر بسیجی

سیدحسن هاشمی افزود: امسال که هفته دفاع مقدس مصادف با ایام اربعین حسینی است ، فرصت ارزشمندی را برای ما ایجاد کرده است تا در جهت تعمیق فرهنگ و تفکر بسیجی تلاش بیشتری انجام دهیم.

وی گفت: تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع و دفاع از مبارزات م faithfulمنانه همه قهرمانان سالهای حماسه و ایثار ضروری است.

به گزارش آنا ، مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور و سخنرانی سردار علی قاسمی رهبر گروه سرود انصارالرضا و سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه اسلامی واحد خراسان جنوبی در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شد.

انتهای پیام / 4103/4062 /

دکمه بازگشت به بالا