جامعه

دولت سیزدهم مطالبات زنان را سیاسی نکند/لزوم پرهیزکاندیداها از رفتارهای پوپولیستی و عوام‌فریبانه

مجلس دهم ، مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در شورای توسعه سواحل مکران با اشاره به وعده های نامزدهای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: نباید مطالبات و حقوق زنان را سیاسی کرد.

فاطمه ذوالقدر در مصاحبه با امروزنگار ، وی با اعلام روزهای 4 و 4 ژوئن ، آغاز نهضت امام خمینی (ره) و گرامیداشت سالگرد درگذشت وی ، با بیان اینکه نامزدها باید برنامه های خود را در زمینه حقوق زنان ارائه دهند ، گفت: باید متناسب با علت شعار داد. منابع و صلاحیت های کشور نیز باید واضح باشد و نامزدها باید در مورد بودجه مربوط به وعده ها و شعارهای انتخاباتی شفاف باشند و از سخنرانی ها و رفتارهای جمهوری خودداری کنند

وی ادامه داد: “وعده های داده شده باید فقط برای روزهای انتخابات و گرفتن رای به هر قیمتی ممکن باشد ، با توجه به منطق دینی ، اسلامی و نحوه رفتار امام علی (ع) ، هدف معنای آن را توجیه می کند.” نه ، و اگر سیاست های ماکیاولیایی اتخاذ شود ، سرانجام ناامیدی و ناامیدی در جامعه ایجاد می شود.

نایب رئیس فراکسیون زنان در مجلس دهم گفت: حضور زنان در سمت های مدیریتی در دولت سیزدهم باید دور از دیدگاه های سیاسی و جناحی باشد. در دو دولت گذشته ، گام های خوبی برای تعیین زنان شایسته برداشته شده است ، و اکنون زنان مستعدی داریم که باید از پتانسیل خود در دولت بعدی استفاده کنند تا در هنگام تغییر دولت ها ، جامعه زنان آسیب نبیند.

وی با اشاره به وعده پرداخت یکی از نامزدها به زنان خانه دار گفت: باید توضیح ، تفسیر ، روش پرداخت و منابع مالی این حقوق مشخص شود. در غیر این صورت ، چنین وعده هایی انتظاراتی ایجاد می کنند که سرانجام پدیدار نمی شوند.

نایب رئیس فراکسیون دهم زنان مجلس ، مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در شورای توسعه سواحل مکران معتقد است که شعارهای کاندیداهای ریاست جمهوری باید تخصصی ، برنامه ریزی شده و متناسب با بودجه مشخص باشد. با شعار دادن و پرهیز از رفتارهای جمهوری خواهانه و دموکراتیک برانگیخته شوید.

ذوالقدر در پایان گفت: اگر می خواهیم زودتر به چشم اندازهای اسناد بالادستی دست یابیم ، باید از پتانسیل زنان موفق در پست های مدیریتی در دولت سیزدهم استفاده کنیم. مطمئناً حضور زنانی که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و در مقاطع مختلف از ابتدای نهضت امام خمینی (ره) ، سالهای پاسداری مقدس و سربلندی در زمینه های علمی ، ورزشی ، پزشکی و … ، به دستیابی به جامعه ایده آل کمک خواهد کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا