ورزشی

دیدار رییس فدراسیون جهانی بدنسازی با صالحی امیری

رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی در سفر به ایران با رئیس کمیته ملی المپیک دیدار کرد.

به گزارش امروزنگار، صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با رافائل سانتونجا رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی اسپانیا، نصرالله سجادی مشاور ارشد رئیس جمهور، کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک و عبدالمهدی دیدار و گفتگو کرد. . نصیرزاده، رئیس فدراسیون شرکت‌های سازنده ایران.

صالحی امیری ضمن خیرمقدم به این نشست گفت: نصیرزاده در فدراسیون پرورش اندام توانمندی های جدیدی ایجاد کرده است و مطمئناً با اهداف خود برای تبدیل شدن به قدرت برتر جهان از جمله کمیته ملی المپیک و فدراسیون بدنسازی در سطح آسیایی و بین المللی موفق تر خواهد شد. وزارت ورزش.» حمایت کردن.

رئیس کمیته ملی المپیک با تاکید بر جایگاه قهرمانان پرورش اندام ایران در آسیا و جهان، از رافائل سانتونجا، رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام خواست تا به جمهوری اسلامی ایران کرسی های جهانی بیشتری بدهد و از نصیرزاده در این زمینه حمایت کند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت و توجه ما به ورزش پاک، خوشبختانه نصیرزاده در یک سال گذشته گام های جدی در راستای ایجاد ورزش پاک برداشته است.

صالحی امیری افزود: با توجه به اینکه آکادمی ملی المپیک یکی از 12 آکادمی برتر جهان است و در 4 سال گذشته 300 دوره آموزشی برگزار کرده است، امکانات سخت افزاری و نرم افزاری فراوانی برای برگزاری دوره های آموزشی و برای سال 2022 توسعه داریم. است. برای آموزش در ما همچنین داخلی، آسیایی و بین المللی را در دستور کار خود قرار داده ایم.

وی گفت: از شما دعوت می کنم با حضور در این مرکز، با ایجاد ارتباط قوی تر با ما، دوره های آموزشی در سطوح آسیایی و بین المللی را برگزار و میزبانی کنید.

رافائل سانتونجا، رئیس اسپانیایی فدراسیون جهانی بدنسازی، گفت: ما معتقدیم که تناسب اندام، به ویژه بدنسازی، نه تنها بدن را تغذیه می کند، بلکه به کاهش استرس و بهبود سلامت روان و روحیه کمک می کند، اما توجه داشته باشید که این عادلانه است. درسی که شاید اتفاق نیفتد، اما نیاز به یک سبک زندگی مناسب دارد که شامل تغذیه و ورزش مناسب باشد. نقش آموزش در رسیدن به این سبک زندگی بسیار مهم است و خوشحالم که شما هم به آموزش توجه ویژه ای دارید.

وی ادامه داد: میلیون‌ها دنبال کننده بدنسازی با میلیون‌ها شاخه مختلف تناسب اندام و بدنسازی در سراسر جهان وجود دارد، بنابراین ما به آن فراتر از ورزش و بیشتر به عنوان یک سبک زندگی نگاه می‌کنیم. درست است که ورزش قهرمانی بسیار مهم است، اما در پشت صحنه باید پیام روشنی برای سبک زندگی درست بدهیم و این رسالت ماست که باید چهره استراتژیک داشته باشیم.

رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام گفت: موضوع مبارزه با دوپینگ و افزایش آگاهی برای ما بسیار مهم است و در حالی که وادا را از نزدیک دنبال می کنیم، موضوع آموزش مبارزه با دوپینگ نیازمند یادگیری بیشتر مدیران و نسل جوان است. زیرا ریشه کن کردن دوپینگ و همچنین حذف گسترش دوپینگ و مصرف مواد مخدر برای نسل جوان برای دنبال کردن ورزش های پاک بسیار مهم است.

وی ادامه داد: با وجود شیوع بیماری عروق بیماری کرونا، مسابقات جهانی با حضور 102 کشور داشته ایم و به تازگی بخش چالش تناسب اندام را با 40 کشور جدید آغاز کرده ایم و انتظار بیشتری برای حضور نداریم.

سانتونجا در پایان از حضور خانواده جهانی فیتنس و پرورش اندام در ایران تشکر و ابراز افتخار کرد و تاکید کرد: منتظر برگزاری مسابقات بعدی در آذرماه امسال به میزبانی ایران با حضور کشورهایی از 5 قاره هستیم.

عبدالمهدی نصیرزاده نیز در بخشی از این دیدار گفت: از حمایت های رئیس کمیته ملی المپیک ایران تشکر می کنم و امیدوارم بدنسازی نیز مانند بازی های آسیایی 2006 در این بازی ها حضور پیدا کند. ما به دنبال میزبانی رویدادهای بین المللی به ویژه مسابقات جهانی انبوه سازی در سال 2023 هستیم که امیدوارم با همکاری فدراسیون جهانی این مسابقات تکمیل شود.

صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در پایان گفت: به زودی موضوع حضور بدنسازی و پرورش اندام در بازی های آسیایی را با شیخ احمد رئیس شورای المپیک آسیایی در میان خواهم گذاشت و در این صورت کمیته ملی المپیک این موضوع را مطرح خواهد کرد. به طور کامل در مورد آن بحث کنید.» که محافظت می کند.

در ادامه این دیدار رافائل سانتونجا و عبدالمهدی نصیرزاده از امکانات آکادمی ملی المپیک بازدید کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا