جامعه

روایت روز؛ «دورکارانی» در انتظار هوای «پاک»

کارمندان تهرانی نیز بنا به صلاحدید رهبران خود برای فردا در منزل کار خواهند کرد. دورکاری که با هدف استنشاق هوای آلوده اجرا می شود، تاثیری در افزایش کیفیت هوا نخواهد داشت و معلوم نیست این وضعیت گرد و غبار تهران تا کی باید ادامه داشته باشد.

به گزارش امروزنگار، از آنجایی که اداره کل هواشناسی استان تهران برای فردا چهارشنبه 23 دی ماه افزایش غلظت و تجمع آلاینده ها در هوا را پیش بینی کرد؛ کارمندان تهرانی مانند امروز و دیروز از راه دور کار خواهند کرد. البته این امکان منوط به تایید روسای دستگاه های اجرایی است.

امروز در کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران دورکاری کارکنان دستگاه های اجرایی شهر تهران برای فردا چهارشنبه 23 آذرماه تصویب و تصمیم گیری شد. برای موافقت

این هوای آلوده تا کی دوام می آورد؟

اما این هوای آلوده تا کی ادامه خواهد داشت؟پیش بینی ها حاکی از افزایش آلودگی هوا در تهران و کرج است. به گفته صادق ضیائیان، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات اقلیمی، در صورت عدم کنترل واقعی آلاینده ها، با توجه به اینکه شرایط جوی پایدارتر می شود، شاخص آلودگی می تواند از 200 عبور کند و در شرایط بسیار ناسالم قرار گیرد. .

آیا نباید باران بباریم؟

وی با تاکید بر اینکه مردم از فعالیت در فضای باز پرهیز کنند، تاثیر ورود سامانه بارشی به تهران از فردا تا اواخر وقت چهارشنبه (23 دی) بر کیفیت هوای پایتخت را یادآور شد: ورود سامانه بارشی به کشور عمدتاً جنوب غرب کشور را تحت تأثیر قرار می دهد. . و بزرگترین پدیده تهران و کرج آلودگی هوا است که امروز و فردا در شرایط نامساعدتری قرار خواهد گرفت. بر اساس اخطارهای صادر شده باید تصمیمات و تدابیر سختگیرانه ای برای کنترل آلاینده ها و منابع تولید آلاینده ها اتخاذ شود و نه تنها افراد حساس بلکه همه از فعالیت در فضای باز پرهیز کنند.

وارونگی دما عامل اصلی آلودگی هوای تهران است؟

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران عامل اصلی آلودگی هوای تهران در سال جاری را پدیده وارونگی دمایی طولانی مدت می داند.

زهرا عبدادی با بیان اینکه در سال های اخیر تداوم وارونگی این گونه نبوده است، به امروزنگار گفت: مثلاً دو سه روز در چنین شرایطی بودیم و بعد از سه روز ناپایداری جوی رخ می داد و از زمین خارج می شدیم. وارونگی شرایط ما در آذرماه امسال 14 روز متوالی پدیده وارونگی دما را داشتیم که قبلاً دیده نشده بود و اکنون در نهمین روز وارونگی دی ماه هستیم.

آیا سوخت زیاد گوگرد عامل آلودگی هوای تهران است؟

به گفته معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران، سوخت استاندارد در این استان توزیع می شود، اما بسیاری از خودروهای سنگین حامل کالا و مواد اولیه که در بزرگراه آزادگان و جاده های کمربندی اطراف تهران در داخل تهران تردد می کنند، سوخت گیری نمی کنند.

زهره عبادادی در پاسخ به این سوال امروزنگار که آیا سوخت پر گوگرد عامل افزایش آلودگی دی اکسید گوگرد است، توضیح داد: واقعیت این است که سوختی که در سراسر کشور توزیع می شود استاندارد نیست و امکان سوخت غیراستاندارد وجود دارد. در این خودروهایی که داخل تهران سوخت نمی گیرند. بنابراین آلودگی آنها در شرایط وارونگی دما نیز می تواند به افزایش دی اکسید گوگرد کمک کند.

پلاک سوم روی وسایل نقلیه می نشیند

به گزارش امروزنگار، پلاک سوم تراشه ای است که باید زیر شیشه جلو و آینه نصب شود و شامل اطلاعات VIN و سایر اطلاعات ضروری خودرو است. اطلاعات این تراشه به صورت RFID در اختیار پلیس قرار می گیرد تا ماموران راهنمایی و رانندگی با ابزار دستی خود این اطلاعات را مطالعه کرده و از هویت اصلی مالک و خودرو مطلع شوند.

سردار سید کمال هادیان فر فرمانده انتظامی راه فراجا درباره آخرین وضعیت این پروژه گفت: در حال حاضر در مرحله تولید نرم افزار هستیم و نرم افزار این پلاک سوم نیاز به آماده سازی دارد. این موضوع در اولویت است. موضوع دیگر بحث تراشه هایی است که باید زیر شیشه و آینه خودرو نصب شود. با توجه به این موضوع به دانشگاه های مختلفی مثل دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه امیر کبیر، دانشگاه علم و صنعت و … رفتم. و ما جلساتی داشتیم، آنها آماده بودند تا در تولید تراشه به ما کمک کنند. این سوال خوبی است که باعث می شود ما به ارز وابسته نباشیم.

چه کسانی باید در موج هشتم کرونا واکسن کرونا بزنند؟

افرادی هستند که اصلا واکسن کرونا تزریق نکرده اند، افرادی که دوز اول و دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند، اما دوز یادآوری تزریق نکرده اند، یک نوبت دیگر از واکسن باید تزریق شود. این توصیه دکتر حسین فرشیدی معاون بهداشتی وزارت بهداشت است.

به گفته وی، افراد بالای 18 سال که دو نوبت واکسن کرونا دریافت کرده اند، حتما باید دوز تقویت کننده دریافت کنند. در عین حال افراد پرخطر اعم از سالمندان، بیماران قلبی، بیماران با ایمنی ضعیف و غیره که شش ماه از آخرین تزریق واکسن می گذرد، بهتر است واکسن دیگری تزریق کنند زیرا این گروه یک دور دیگر کرونا دارند. واکسن، آنها می توانند ایمنی بهتری در برابر کرونا داشته باشند.

فرشیدی درباره شرایط واکسیناسیون افراد زیر 18 سال نیز گفت: برای افراد زیر 18 سال که واکسن زده اند، همان دو نوبت واکسن برای آنها کافی است اما کسانی که هنوز دو نوبت واکسن دریافت نکرده اند. تزریق. واکسن، توصیه می کنیم که واکسن را تزریق کنند.

صدور کارت بانکی غیر نقدی برای زنان باردار و کودکان 5 دهک اول

مدیرکل بهداشت، درمان و بیمه اجتماعی کمیته امداد از صدور کارت بانکی بدون نقد برای زنان باردار و کودکان 5 دهک اول خبر داد و گفت: کمیته امداد برای مردم کارت بانکی بدون نقد صادر می کند. پس از ارزیابی صلاحیت؛ بنیاد علوی این منابع شارژ کارت بانکی را برای مادران و دولت برای کودکان فراهم می کند.

به گفته وی، این کارت های نقدی به صورت ماهانه شارژ می شوند و در صورت تاخیر یک ماهه شارژ، مبلغ ماه قبل در ماه آینده واریز می شود. به طور کلی این کارت های بانکی 12 بار در سال شارژ می شوند.

  • پنج خبر پربازدید سرویس اجتماعی امروزنگار:

پلاک سوم روی وسایل نقلیه می نشیند / کار را برای سارقان خودرو و پلاک گیرها سخت می کند

اعلام مشخصات دورکاری کارکنان استان تهران برای فردا

تشدید آلودگی هوا در تهران و کرج پیش بینی می شود/با منشاء آلودگی باید جدی برخورد شود

وارونگی دمای بی سابقه تهران

گروه‌های واجد شرایط دریافت واکسن کرونا / شرایط آزمایش منفی برای مسافران کشورهای آلوده

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا