سلامت و تندرستی

رونمایی از جنگنده نسل پنجم پاکستان/ عکس

به گزارش خبرگزاری امروزنگار، ماکت دو کانسپت این پروژه در پارک ملی علم و فناوری هوافضا به نمایش گذاشته شده‌است.

«پروژه عزم» که آغاز آن در سال ۲۰۱۷ توسط وزارت تولید دفاع پاکستان اعلام شد، شامل توسعه یک جنگنده تک‌سرنشین، مجهز به دو پیشرانه با قابلیت ابرکروز و مجهز به سلاح لیزری (در آینده) است. (به گفته مجاهد انور خان، رییس ستاد نیروی هوایی پاکستان)

رونمایی از جنگنده نسل پنجم پاکستان/ عکس

دو کانسپت به نمایش درآمده هر دو مجهز به دو پیشرانه، یکی بسیار شبیه به جنگنده سوخو-۵۷ روسیه (با ابعادی نزدیک به آن) و کانسپت دیگر یک جنگنده با کانارد (شبیه به J-20 چین) و بدون سکان انتهایی عمودی و افقی و مجهز به سکان مایل بجای آن‌ها است. تصاویر دیگری نیز از کانسپت دیگری نیز در این نمایشگاه به چشم می‌خورد که بی شباهت به KAAN ترکیه نیست.

پاکستان در سال گذشته به پروژه جنگنده نسل پنج ترکیه KAAN پیوست، همچنین طبق اعلام برخی منابع به گفته ظهیر احمد بابر فرمانده نیروی هوایی پاکستان و پس از آن به نمایش درآمدن تصاویری از این جنگنده، پاکستان به دنبال دریافت جنگنده نسل پنج J-31 از چین است.

با توجه به این دو پروژه در کنار پروژه عزم، هنوز بطور کامل واضح نیست که چه برنامه‌ای برای جنگنده نسل پنجم این کشور وجود دارد.

۲۲۷۲۲۷

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.
دکمه بازگشت به بالا