اقتصادی

رونمایی از سامانه فروش بلیت هواپیما طی چند روز آینده

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در پروازهای داخلی قیمت مصوب باید از سوی شرکت‌های هواپیمایی رعایت شود، گفت: طی چند روز آینده سامانه فروش بلیت هواپیما توسط سازمان هواپیمایی کشوری رونمایی می‌شود.

به گزارش امروزنگار، مهرداد بذرپاش -وزیر راه و شهرسازی- با اشاره به درخواست شرکت‌های هواپیمایی برای افزایش قیمت بلیت هواپیما بیان کرد: در زمان پیک، عرضه و تقاضا قیمت را مشخص می‌کند، در عین حال که قیمت مصوب برای پروازهای داخلی وجود دارد. در پروازهای خارجی آزادی عمل بیشتری داریم که با تقاضا و عرضه قیمت را مدیریت کنیم؛ اما در پروازهای داخلی قیمت مصوب باید رعایت شود.

وی ادامه داد: قبلا بلیت پروازهای داخلی توسط آژانس‌ها و شرکت‌های هواپیمایی عرضه می‌شد؛ با عرضه بلیت به روش‌های مختلف مجازی، مرجعیت سایت‌ها بیشتر از آژانس‌ها شد. از این رو طی چند روز آینده سامانه فروش بلیت هواپیما توسط سازمان هواپیمایی کشوری راه‌اندازی می‌شود که بخش زیادی از عرضه بلیت ساماندهی خواهد شد.

به گزارش امروزنگار، اردیبهشت‌ماه امسال و به‌دنبال رعایت نشدن سقف قیمت بلیت از سوی شرکت‌های هواپیمایی، بذرپاش گفته بود که سازمان هواپیمایی به‌دنبال طراحی یک پلتفرم متمرکز برای عرضه بلیت است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا