جامعه

رویکرد علمای اهل سنت به «کودک همسری»

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به دیدارهای معاون رئیس جمهور با علمای اهل سنت در خصوص “موضع شخصی زنان اهل سنت در مسائل پزشکی قانونی” مانند ازدواج و استعفای کودکان ، گفت: “در این جلسات ، علمای اهل سنت و مولانا با یکدیگر رویکرد مثبتی داشت و سعی کرد مشکلات زنان اهل سنت را حل کند.

به گزارش امروزنگار ، معصومه ابتکار وی در نشست “بررسی وضعیت شخصی زنان اهل سنت در کشور در امور پزشکی قانونی ، طلاق سه گانه و پس از طلاق” گفت: این جلسه چهارمین جلسه بررسی حقوقی وضعیت شخصی زنان اهل سنت است. اولین جلسه در کردستان برگزار شد ، یک جلسه تخصصی بسیار بزرگ با حضور کارشناسان و اعضای هیئت منصفه. بحث های مفصلی در این زمینه صورت گرفت و با مشورت با علمای اهل سنت و مولانا به اوج خود رسید.

وی با اشاره به دومین جلسه در زاهدان و پیرامون موضوع ، ادامه داد: ملاقات در زاهدان با حضور مولوی عبدالحمید و برخی مولانا برای بحث در مورد مسائل و خواسته های اهل سنت و به ویژه فرزند همسر. فرزند همسر به شدت نگران زنان اهل سنت پیران شهر و زاهدان و اماکن مختلف بود و آقای مولانا و همکارانش در مورد اصل احکام شرع و سوء تفاهم در مورد آن سخنرانی های خوبی داشتند.

ابتکار با بیان اینکه سومین جلسه خود را در استان گلستان و شهرستان آق قلا داشتیم ، گفت: در این جلسه مشکلات اهل سنت گلستان با برخی از مولانا مطرح شد. مسائلی مانند علاقه زنان به حضور در مساجد در هنگام نماز جماعت ، ازدواج کودکان و ترک تحصیل ، مطرح شد و ما رویکرد مثبتی از مولوی آق قلا دریافت کردیم. حدود شش ماه پیش ، ما انتظار داشتیم چهارمین جلسه ای داشته باشیم که به دلیل همه گیری کووید 19 و بیماری خانم رحمانی و سرانجام مرگ و از دست دادن وی قطع شد و این جلسه اکنون در حال انجام است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به انتشار کتاب “بانوی اول” با تلاش این معاون رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: “خداوند موفقیت تدوین تحقیقات درباره زندگی بانوی اول اسلام را به ما ارزانی داشته است. حضرت خدیجه (س). “به دلیل برخی شبهات تاریخی ، ابهامات زیادی در زندگی او وجود دارد که تحقیقات خوبی با تحقیقات جامع و بررسی بیش از 70 کتاب اهل سنت ، شیعه به زبانهای فارسی ، عربی و انگلیسی تدوین شده و یکی از محققان دارای یک داستان بوده است. از حضرت خدیجه (س) به عنوان یک داستان خوب برای همه بشریت نوشته شد.

او معتقد است که داستان زندگی حضرت خدیجه (س) می تواند برای همه بشریت الهام بخش باشد و می تواند برای دختران امروزی کمک و الگو باشد.

ابتکار گفت: ما به این شخصیت بزرگ جهان اسلام که در دوران جوانی توانایی ، خلاقیت و توانایی کار خود را نشان می دهد توجه کافی نکرده ایم. یک زن و کارآفرین موفق که به بزرگترین تاجر شبه جزیره عربستان تبدیل می شود و تجارت حلال داشت و به شیوه تجارت خود حساس بود ، بنابراین بنیانگذار تجارت حلال باید شخصیت حضرت خدیجه (س) باشد.

ابتکار همچنین گفت که انتخاب های حضرت خدیجه (س) نیز مهم است زیرا با وجود خواستگارهای فراوان ، انتخاب آنها حضرت محمد (ص) بود و پس از قیامت ، پیام حقیقت و مشروعیت را خیلی زود دریافت کردند و به اسلام روی آوردند. . و مسلمان شدند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در پایان سخنان خود گفت: حضرت خدیجه (س) در کنار پیامبر ایستاد و ثروت خود را در این دین نجات دهنده با عشق ریخت و این ثروت خدیجه بود که نهال اسلام را ساخت. آب سنگین کرواتان در اوج مرگ در شاخه های ابی طالب درگذشت. پیامبر تا پایان عمر از ذکر خوبی های خدیجه (س) و شخصیت او عاجز ماند. بانوی اول از این کتاب استقبال کرد. حدود 12000 نفر در این مسابقه شرکت کردند ، سایر مسابقات توسط وزارت علوم ، مرکز مدیریت دولتی و عمومی برگزار شد و بنیاد شهید و امور ایثارگران قصد دارد مسابقه ای با پیوند E_BOOK در پورتال برای وی در آنجا اجرا کند. معاون زنان هستند

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا