فرهنگ و هنر

زشت‌ترین مجسمه‌ها از فوتبالیست‌ها/خوش‌شانس‌های بدشانس!

فوتبالیست بودن کار ساده ای نیست و به همین دلیل معمولاً کسانی که این مسیر را با موفقیت و سربلندی طی می کنند به طرق مختلف شناخته می شوند و قهرمان ملی می شوند. در ضمن هیچ نوع شکرگزاری خاص تر از مردن نیست. تعداد کمی از بازیکنان این افتخار را دارند که بت شوند، اما کسانی که این شانس را دارند نمی توانند رویای بهتری را در سر داشته باشند. با این حال، این خوش شانسی می تواند به راحتی با یک اشتباه کوچک به بدترین کابوس زندگی او تبدیل شود!

ایجاد یک اثر هنری برای جاودانه کردن فوتبالیست ها افتخار بزرگی است، اما مجسمه های آنها همیشه آنطور که برنامه ریزی شده پیش نمی رود. در واقع، بازیکنان زیادی در جهان وجود دارند که مجسمه هایشان آنقدر بد است که فقط می توان آن را به عنوان یک فاجعه توصیف کرد.

در ادامه اولین گزارش با موضوع «دوران مهم جام جهانی حجاری شده»، امروزنگار این بار نگاهی به پنج فوتبالیست مشهور جهان با بدفرم ترین مجسمه هایی که تا به حال تصور کرده اید، انداخته است. با این توضیح که این تصاویر در این گزارش در گزینه سایت «Sports Skida» قرار گرفته است.

مایکل اسین

بدشانس ها!/زشت ترین مجسمه های فوتبالیست ها
تصویری از مایکل اسین در زمین فوتبال

مایکل کوجو-اسین، ملی پوش سابق غنا، احتمالا بهترین بازیکنی است که در دهه گذشته برای کشور غرب آفریقا بازی کرده است. در دوران اوج خود، هافبک سابق چلسی به آبی ها کمک کرد تا جام های متعددی از جمله لیگ برتر و لیگ قهرمانان اروپا را کسب کنند. او همچنین عضو تیم ملی غنا بود که برای اولین بار در سال 2006 به جام جهانی راه یافت.

با توجه به دستاوردهای ذکر شده، اسین قطعاً شایسته یک مجسمه بود. با این حال، به اصطلاح مجسمه برای احترام به او یک فاجعه کامل بود. در سال 2017 مجسمه ای در شهر کوماسی زادگاهش رونمایی شد که به دلیل ماهیت کوچکش بلافاصله مورد تمسخر بین المللی قرار گرفت.

بدشانس ها!/زشت ترین مجسمه های فوتبالیست ها
مجسمه ضعیف میشال اسین در شهر زادگاهش

محمد صلاح

بدشانس ها!/زشت ترین مجسمه های فوتبالیست ها
عکس محمد صلاح بعد از شادی گل

یکی دیگر از فوتبالیست های مشهور جهان، محمد صلاح حامد محروس قالی، ستاره لیورپول است که مجسمه او جایی برای بحث باقی نمی گذارد. این بازیکن 26 ساله که مطمئناً به عنوان بهترین بازیکن حال حاضر مصر شناخته می شود، نمی توانست تصور کند که چه چیزی به عنوان تندیس افتخار در کشورش دریافت می کند!

این مجسمه وحشتناک و بد ساخته شده در شرم الشیخ مصر رونمایی شد. مطمئناً قصد این هنرمند نبود که صلاح را در اختیار داشته باشد، اما مجسمه فوق برای بازیکنی که با زدن یک پنالتی در دقیقه 95 باعث شد مصر پس از 28 سال به جام جهانی صعود کند قطعا خوشایند نبود.

با کسب عنوان اولین مصری که برنده بهترین بازیکن لیگ برتر انگلیس (2017-2018) و همچنین بهترین بازیکن سال آفریقا شده است، اگر قرار بود اعدام شود، مطمئناً مجسمه بهتری وجود داشت که صلاح شایسته آن بود.

بدشانس ها!/زشت ترین مجسمه های فوتبالیست ها
مجسمه ضعیف محمد صلاح در مصر رونمایی شد

لوئیس سوارز

وقتی صحبت از فوتبالیست های معروف با زشت ترین مجسمه ها می شود، نام لوئیس سوارز بازیکن سابق بارسلونا به میان می آید. این مهاجم در باشگاه و کشورش اروگوئه مورد احترام بود، اما مجسمه ای که به افتخار او ساخته شده چیزی برای نوشتن باقی نمی گذارد.

مجسمه مهاجم سابق لیورپول و بازیکن فعلی ملی پوشان خارج از یک مرکز خرید در شهر زادگاهش سالتو نصب شده است. با این حال طولی نکشید که ساختار ضعیف مجسمه توجه جهانیان را به خود جلب کرد. سوارز شاید خوش‌تیپ‌ترین فوتبالیست‌ها نباشد، اما مجسمه‌ای که از او ساخته شد، بازتاب خوبی از ظاهر او نبود.

بدتر این است که این مجسمه تغییر شکل یافته بعداً توسط مهاجمان ناشناس تخریب شد. خیلی خوب است که در زادگاه خود با مجسمه ای تجلیل می شوید، اما هنرمندی که مجسمه سوارز را خلق کرد، هنگام خلق این اثر آن را جدی گرفت.

بدشانس ها!/زشت ترین مجسمه های فوتبالیست ها
تصویری از لوئیس سوارز/ در سمت راست مجسمه بد ساخت این بازیکن دیده می شود

مارادونا

بدشانس ها!/زشت ترین مجسمه های فوتبالیست ها
عکس مارادونا پس از دریافت جام جهانی و قهرمانی در سال 1986

دیگو آرماندو مارادونا، اسطوره آرژانتین، ممکن است از نظر بسیاری به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال شناخته شود، اما مجسمه ای که برای بزرگداشت قهرمان جام جهانی در کلکته هند ساخته شده است، برای سرسخت ترین هواداران جذاب نیست.

به نظر می رسد هدف این است که مارادونا را در مدلی تصور کنیم که در جوانی جام جهانی 1986 را بالا می برد. با این حال، مجسمه بدتر از آن چیزی بود که هر کسی تصور می کرد. این مجسمه آنقدر خنده دار بود که برخی می گفتند روی هاجسون سرمربی سابق انگلیس بیشتر شبیه مارادونا است!

با این حال حداقل مجسمه مارادونا بهتر از فوتبالیست های فوق الذکر به نظر می رسد و تنها نکته عجیب در این اثر حالت مو و بدن این بازیکن فوتبال است. شاید پیرمرد ناپلی در زمان حیاتش چندان از این مجسمه بدش نمی آمد، زیرا به هر حال هند وطن زادگاه او نبود و او باید احساس خوبی داشته باشد که او را در دور و بر دیگر قاره ای تجلیل می کنند.

بدشانس ها!/زشت ترین مجسمه های فوتبالیست ها
مجسمه عجیب مارادونا در هند

کریستیانو رونالدو

بدشانس ها!/زشت ترین مجسمه های فوتبالیست ها
عکس کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو در زمین فوتبال زیبا است و در خارج از آن شیک و پر زرق و برق به نظر می رسد. او نمی تواند به مجسمه ای که به افتخار او در پرتغال ساخته شده است افتخار کند!

مجسمه ستاره منچستریونایتد در فونچال در جزیره مادیرا ساخته شد. هنرمند این اثر امانوئل سانتوس پس از رونمایی از آئروپورتو کریستیانو رونالدو نام برد. با این حال، این مجسمه پس از انتشار عکس هایی از آن در شبکه های اجتماعی مورد تمسخر بین المللی قرار گرفت.

با این حال سانتوس از کار خود دفاع کرد و گفت که انتظار ندارد همه از چیزی که او خلق کرده خوشحال باشند. او به گاردین گفت: «آنچه مهم است تأثیر آن است. همیشه نظرات متفاوتی وجود دارد. “من برای همه اینها آماده بودم.”

با این حال، اینکه ساردیس از رونالدو ساخته شده، وحشتناک است!

بدشانس ها!/زشت ترین مجسمه های فوتبالیست ها

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا