بین المللی

سئول با هشدار به آمریکا خواستار لغو رزمایش شد

به گزارش خبرگزاری یونهاپ وزیر اتحادیه کره جنوبی لی این یونگ گفت: “چنین تمریناتی هرگز نباید فرصتی برای ایجاد تنش بیشتر در شبه جزیره کره باشد.” “توجه بیشتری به نحوه مقابله با تمرینات نظامی مشترک و زمانی که سیاست جدید ایالات متحده در مورد پیونگ یانگ در حال تدوین است و صحبت هایی وجود دارد که وی مایل است صحبت کند ، بیشتر مورد توجه قرار گیرد.”

وی گفت: “واضح است كه آموزش رزمی هرگز نباید به گونه ای باشد كه تنشهایی را در شبه جزیره کره ایجاد یا افزایش دهد.” “دولت ما باید روند هماهنگی سیاست ها را تا حد ممکن انعطاف پذیر کند و امیدوارم کره شمالی نیز انعطاف پذیری نشان دهد.”

کره شمالی مدت هاست که از تمرینات نظامی مشترک بین ایالات متحده و کره جنوبی انتقاد می کند. در سال های اخیر ، سئول و واشنگتن تعدادی از تمرینات را به دلیل همه گیری کرونا و همچنین برخی تلاش ها برای دادن وقت بیشتر به دیپلماسی لغو کرده اند.

یک مقام ارشد دولت کره جنوبی همچنین خواستار انعطاف پذیری در اجرای تحریم ها به عنوان یک کاتالیزور برای برگرداندن کره شمالی به میز مذاکره شد.

وی گفت: “من فکر می کنم ما می توانیم در مورد استفاده از تحریم ها به عنوان یک کاتالیزور برای بازگرداندن کره شمالی در مذاکرات هسته ای انعطاف پذیر باشیم.”

در اواخر ماه مه ، رئیس جمهور آمریكا پس از ملاقات با همتای كره جنوبی خود شرط دیدار با كیم جونگ اون ، رئیس جمهور كره شمالی را تعیین كرد و گفت كه مشتاقانه پیونگ یانگ در هنگام اقدام به سمت خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره كره گام های عملی را بردارد. برای کاهش استرس

با این حال ، مقامات پیونگ یانگ بارها اظهار داشتند که تا زمانی که به سیاست خصمانه خود در سرنگونی پیونگ یانگ پایان ندهند ، از برنامه موشکی و هسته ای خود برنخواهند گشت.

23311

دکمه بازگشت به بالا