جامعه

سارقان مسافربرنما با نوشیدنی جان دو راننده را گرفتند

جانشین پلیس جنایی پایتخت از انهدام باندی که اعضای آن با نوشیدن مشروبات الکلی سمی از رانندگان سرقت کرده بودند به آگاهی هشدار داد و گفت: دو راننده هوشیارانه برنگشتند و در دو مورد یکی از این سرقت ها جان خود را از دست دادند.

به گزارش امروزنگار، در روزهای پایانی سال گذشته گزارش هایی مبنی بر سرقت از رانندگان تحت بیهوشی و سرنشین بسته به پلیس آگاهی ارائه شد. در 15 فروردین جسدی در کویر زرندیه پیدا شد که ظاهری مفقودی داشت. جسد راننده پیدا شد، گزارش پزشکی قانونی در مورد نحوه مرگ او و اینکه چگونه گزارش‌های قبلی نشان می‌داد که کارآگاهان پلیس مشکوک بودند که قتل احتمالاً با سرقت‌های دیگر ارتباطی ندارد.

رسیدگی به این پرونده با محوریت معاون مبارزه با جرایم جنایی تهران بزرگ ادامه داشت تا اینکه حدود 10 روز بعد جسد دیگری کشف شد که به همان شکل جسد قبلی به دلیل برخورد با جسد قبلی جان خود را از دست داده بود. دوز بالای. قرص های خواب آور تحقیقات ادامه داشت تا اینکه ماموران با روش های فنی و پلیسی نکاتی را برای ضاربان به دست آوردند و برای دستگیری آنها وارد عمل شدند.

ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی، شش نفر از اعضای این باند را در عملیاتی جداگانه دستگیر و با اجاره خودروهای سواری شخصی و خودروهای مسروقه و اشیای قیمتی راننده با نوشیدن مشروبات مسموم و راننده بیهوشی به مقر پلیس منتقل کردند.

سرهنگ با تایید این خبر مرتضی نثاری، جانشین رئیس پلیس آگاهی پایتخت به امروزنگار گفت: اعضای این گروه شش نفره که سرکرده اصلی آن نیز دستگیر شده است، خودروهای سواری کرایه خیابان و توصیه‌هایی از شیرخار، آب میوه و سایر نوشیدنی‌های سمی که در آن دوز بالا وجود دارد. قرص های خواب آور آنها را بیهوش کرده و خودرو و اشیای قیمتی آنها را به سرقت برده است.

نثاری با بیان اینکه این افراد به همین ترتیب به شش فقره سرقت اعتراف کردند، گفت: در اعترافات اولیه این افراد پس از بیهوشی رانندگان مشخص شد که آنها را در بیابان های اطراف تهران و … رها کرده اند. متأسفانه دو نفر جان خود را از دست دادند، یکی حدود 48 و دیگری حدود 39.

وی با بیان اینکه این باند از اسفند ماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده بود، افزود: سارقان پس از سرقت به فروش قطعات خودرو در محل های فروش کالاهای دست دوم و فروش قطعات کلیدی خودرو به لاشخور اعتراف کردند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پایتخت آیا اعضای این باند سابقه ای دارند یا خیر؟ وی گفت: یکی از اعضای این باند سابقه دار و بقیه بی سابقه بودند.

نثاری گفت: «هیچ یک از خودروهای ذکر شده تاکسی نبوده و مسافربر شخصی بوده است. بارها گفته شده و ما مجددا هشدار می دهیم که رانندگان نوشیدنی و غذا را از غریبه ها و سرنشینان دریافت نکنند.

یکی از مظنونان در این خصوص به امروزنگار گفت: یکی از این افراد به من گفت برو دربستی، در میانه راه گفت یکی از همراهانش در بیمارستان است و باید سوار شویم، ماشین دو نفره یک لیوان نسکافه و یک دستش به من داد و یک دست و حدود 20 دقیقه بعد بیهوش شدم و چند روز بعد به هوش آمدم.

شاکی دیگری نیز گفت: روزه بودم، حدود ساعت 9 بعد از ظهر در میدان خراسان ماشین را قفل کردند و برایم شیر خریدند. گفتند افطار بخور که گفتم خوردم، اما از روی اصرار به من شیر دادند و من متوجه چیزی نشدم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا