جامعه

سازمان ثبت احوال درگاه ورودی و از عوامل اصلی تحقق دولت الکترونیک

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اهمیت مأموریت سازمان ثبت احوال گفت: آمارهای حیاتی کشور با رویکرد صحیح و ویژگی های بومی می تواند نقطه شروعی برای تحقق هر حرکتی باشد. -دولت. ”

به گزارش امروزنگار، دکتر میثم لطیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اشتغال و اشتغال و هیئت همراه ضمن حضور و بازدید از سازمان ثبت احوال در دیدار با دکتر دکتر هاشم کارگر معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال و نمایندگان و مدیران این سازمان به بررسی مسائل و مشکلات نیروی انسانی، صلاحیت ها و ساختار سازمانی این سازمان پرداختند.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اطلاعات سازمان ثبت احوال منحصر به فرد است و این اطلاعات مورد نیاز نظام برنامه ریزی کشور است، بر اهمیت و پتانسیل سازمان ثبت احوال تاکید کرد و گفت: سازمان ثبت احوال پیشران الکترونیک است. دولت تا آنجا که ممکن است. می تواند نقطه شروعی برای هر حرکتی در تحقق آن باشد. ادامه دهید: اطلاعات موجود در برنامه منحصر به فرد است و از هیچ منبع دیگری در دسترس نخواهد بود.

دکتر لطیفی افزود: امروز ثبت آمارهای حیاتی دنیا از اولویت بالایی برخوردار است و دنیا تقریباً از نظام سرشماری و جمع آوری اطلاعات فاصله گرفته است.

وی با اشاره به پیشینه ارزشمند داده های آماری گفت: در حال حاضر اطلاعات ثبت شده در رویدادهای حیاتی عمدتاً مربوط به پوشش گیاهی فرد مانند تاریخ تولد یا مرگ و … و مواردی مانند جسمی، روحی و روانی است. . سلامت و دانش جسمانی با سلامتی مردم و در یک کلام وضعیت ماورایی هر فرد باید ثبت شود و بانک اطلاعاتی جامعی در این زمینه تهیه شود.

دکتر لطیفی گفت: با توجه به اهمیت خانواده در نظر اسلام، ایجاد مبنای علی و نسبی برای شناسایی خانواده ها بسیار مهم و منشأ اثر است و باید مراقب تعریف، دادن و بالا بردن آن باشیم. فردی در چارچوب خانواده.» پیوند این دانش با ویژگی های جغرافیایی و بومی می تواند نقطه شروعی برای محوطه سازی، برنامه ریزی و تخصیص منابع باشد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور خاطرنشان کرد: به منظور برقراری ارتباط و اطلاع رسانی مناسب در دستگاه های مختلف، میزهای تخصصی را برای شناسایی دستگاه های نظارت بر مسائل مختلف از جمله ساختار، موقعیت مجتمع در پیکربندی دولت الکترونیک راه اندازی کرده ایم. سرمایه انسانی و سلامت اداری

در ابتدای جلسه دکتر کارگر معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به شرایط حاکمیتی و حساسیت ماموریت سازمان ثبت احوال گفت: مهمترین اقدام این سازمان شناسایی افراد است. شناسایی افراد در حالی آغاز می شود که در عین حال سازمان ثبت احوال دروازه ورود به خدمات دولت الکترونیک است که در آن نقش ممتاز منحصر به فردی دارد.

معاون وزیر کشور ادامه داد: این جایگاه ویژه و ایفای نقش مستلزم تحول و تعالی در حوزه ساختار و مأموریت سازمان است. این دو موضوع برای یکدیگر ضروری هستند و با ساختاری قدیمی نمی توان انتظار اجرای بهینه ماموریت های جدید را داشت.

وی همچنین گفت: خوشبختانه این نگرش دگرگون شده در به روز رسانی ماموریت ها و وظایف سازمان ثبت احوال و عدم تمایل به ثبت چهار رویداد سرنوشت ساز منعکس شد.

کارگر افزود: سازمان ثبت احوال کشور در راستای توانمندی های موجود آمادگی دارد در راستای دولت الکترونیک و تحقق سازمان هوشمند با سازمان ثبت احوال همکاری کامل داشته باشد تا جایگاه سازمان مورد توجه قرار گیرد. این در تامین و تسهیل دولت الکترونیک، سایر دستگاه ها و سازمان ها در این راستا.

رئیس سازمان ثبت احوال گفت: پدیده های آموزش، به روز رسانی قوانین، بازتعریف ماموریت ها و اصلاح ساختار را می توان در قالب همگرا تعریف کرد که در بسیاری از این حوزه ها قطعا کمک های اداری و استخدامی کمک کننده است. سازمان. بسیار موثر و مفید

دکتر اشاره کرد. کارگر حرکت به سمت GIS جمعیت و همچنین توسعه پایگاه های علی و رابطه ای را از برنامه های کلیدی این سازمان برشمرد و گفت: علیرغم کاستی هایی که در حال حاضر وجود دارد، در کمبود توقف نخواهیم کرد و با حداکثر ظرفیت بر توانمندی های موجود تکیه خواهیم کرد. . و جهادگر «و ما قدم به قدم جلو می رویم.

در این جلسه همچنین وضعیت فعلی سرمایه انسانی و توسعه آن در سازمان ثبت احوال، مسائل مربوط به سازمان فعلی و پیشنهاداتی برای بهبود آن، وجود پست های خالی و مجوزهای استخدامی، موضوع کارکنان قراردادی، مسائل و مشکلات معیشتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. . . کارکنان و نحوه تعمیر آنها نیز مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت احوال، در حاشیه این جلسه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اشتغال و اشتغال و هیئت همراه از روند ایمن سازی موضوع کارت هوشمند ملی و مرکز داده اصلی سازمان بازدید کردند. و در جریان اقدامات و پیشرفت های صورت گرفته در این زمینه قرار گرفتند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا