جامعه

سازمان فرهنگی هنری مسئول رشد و توسعه فرهنگ در عاصمه نظام اسلامی است

سازمان فرهنگی هنری مسئول رشد و توسعه فرهنگ در نظام اسلامی است

علیرضا زاکانی شهردار تهران در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: سازمان فرهنگی هنری مسئول رشد و توسعه فرهنگ در نظام اسلامی است.

به گزارش امروزنگار، مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران سه شنبه ششم اردیبهشت ماه به منظور تجلیل از زحمات حجت الاسلام میثم امرودی و معارفه مهرداد باقری به عنوان سرپرست جدید این سازمان در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد. مرکز.

علیرضا زاکانی شهردار تهران، حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مرکز رشد کودک مهدی علی اکبرزاده مهدی دادمان حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون فرهنگی هنری مساجد، مهدی پیرهادی، علیرضا نادعلی، میثم مظفر و سید احمد علوی اعضای شورای اسلامی شهر تهران، محمدیژ امین توکل و فرهنگیان شهرداری تهران، هانری و جمعی از نمایندگان و مدیران این سازمان و تنی چند از پیرغلامان و قضات اهل بیت در این مراسم.

ابتدا کلیپی از اجرای سازمان فرهنگ و هنر برای حاضران پخش شد و در ادامه حجت الاسلام امرودی با تشکر از حاضران در این مراسم گفت: از شهردار تهران برای برگزاری این نشست فوق العاده تشکر می کنم. 30 ماه است که در سازمان فرهنگی هنری در خدمت شهروندان هستیم و کار این سازمان به صورت نمایشگاهی دیده می شود. امیدوارم این فعالیت ها رضایت بخش بوده باشد.

حجت الاسلام امرودی افزود: سازمان فرهنگی هنری هیأت امنای باشکوهی دارد و اساسنامه و نهادهای فرهنگی هیچ شباهتی به هم ندارند. این سازمان دارای تنوع و گستره کاری غیرعادی است و شبیه هیچ جای دیگر کشور نیست. امروز آغاز کار جوانی متدین، انقلابی و نواندیش است که همت سلف خود را به ثمر رسانده و نیکی ها را برجسته و مشکلات را حل کند. از آقای زاکانی برای سهولت در این مسئولیت تشکر می کنم. زیرا ما 30 ماه تلاش و کوشش بی وقفه را پشت سر گذاشتیم.

رئیس سابق سازمان فرهنگ و هنر با اشاره به راهپیمایی روز قدس گفت: در این مدت سعی کردم جز عشق به اهل بیت، قرآن، انقلاب، امام چیزی در دل نداشته باشم. (ره) و رهبری. امروز خط بسیار روشن است. در یک طرف اسلام و رهبری و در طرف دیگر آمریکا و اسرائیل و امروز وجه بارز دین نفرت از شیاطین بزرگ است. امروز فلسطین نشانه حق و باطل است.

وی در خاتمه گفت: کارکنان سازمان فرهنگ و هنر در این مدت بدون کوچکترین مطالبه ای زحمات زیادی کشیده اند و از آنها تشکر می کنم و از آنها می خواهم حل کنند. سازمان فرهنگی هنری با تک تک مدیران، مشاوران، کارشناسان، مربیان و دستیاران رونق می گیرد. همچنین از همه فرهنگیان که به دلیل کمبودهای مالی و بودجه ای نتوانستیم رسیدگی درستی به آنها کنیم عذرخواهی می کنم.

حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: از همه کسانی که در تهران برای فرهنگ و هنر تلاش کرده‌اند تشکر می‌کنم. شهری که برای مردمش شایسته جوانمردی است. به ویژه از زحمات ارزشمند آقای امرودی در این مدت تشکر می کنم. با انتقال آقای باقری به سازمان فرهنگی هنری بارها در سازمان تبلیغات اسلامی ماندگار شد و اگر می خواستم تعصب سازمانی را نشان دهم با این انتصاب مخالفت می کردم.

یکی از اعضای هیات امنای سازمان فرهنگ و هنر ادامه داد: انتخاب آقای باقری را هوشمندانه و قابل توجیه می دانم و با کمک کارکنان کمیته فرهنگ و هنر، عنصر تحول آفرین در این مجموعه خواهد بود. سازمان. من عاشق انتخاب آقای زاکانی هستم که مثل سایر بخش های شهرداری انتخاب خوبی در سازمان فرهنگی هنری داشتند. امیدوارم در همه نهادهای فرهنگی به هم افزایی کامل برسیم و در زمانی که جهاد بسیار مهم است، اتفاقات بزرگی برای مردم بیفتد.

علیرضا زاکانی شهردار تهران نیز ضمن خیرمقدم به حاضرین گفت: مصداق یک موضوع بسیار مهم تحول در سازمان فرهنگی هنری مانند پایان ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن عید سعید فطر است. . از عبارت صد رحمت و صد شکر به پاس زحمات هیئت امنا و بخشش آن.

وی افزود: نام سازمان فرهنگی هنری پیام های مهمی برای ما دارد. جریان رقابتی انقلاب اسلامی، غرب، اقتصاد را مبنای کار خود قرار داد و فرهنگ مهم ترین موضوع انقلاب ماست. اگر در غرب بزرگترین منفعت و لذت مادی پایگاه است، در ذهن ما اینطور نیست و انسان خلیفه خدا در زمین است که باید به سمت انسان کامل حرکت کند. پس فرهنگ اساس جامعه ماست و آموزش و محرک رانندگان تحول و توسعه جامعه خواهد بود.

شهردار تهران با بیان اینکه «هنر» رکن دوم نام سازمان فرهنگی هنری است، تصریح کرد: هنر یکی از رموز بقا و بقای انسان است و بزرگ ترین چیز است و نه حاشیه ای. تهران پایتخت نظام اسلامی است و سازمان فرهنگی هنری مسئول رشد و توسعه فرهنگ در این شهر است. هیأت امنای مؤثر و قوی این سازمان اهمیت ویژه آن را نشان می دهد. رسالت اصلی این سازمان و کارکنان آن توجه به اساسنامه شکوهمند سازمان فرهنگ و هنر است و امید است تحولات فرهنگی در شهر تهران با جدیت ادامه یابد.

زاکانی افزود: ما در مدیریت شهری چشم اندازی داریم که تهران را به عنوان یک شهر به جهان اسلام معرفی کنیم و سازمان فرهنگی هنری نیز می تواند در تحقق این هدف موثر باشد. ما وظیفه خطیری داریم که به سمت رضایت شهروندان و تحول بنیادین حرکت کنیم. سازمان فرهنگی هنری از نظر امکانات سخت افزاری و کادری ظرفیت های بسیار بالایی دارد که البته خود را موظف به ارتقای آن می دانیم.

وی در پایان گفت: از آقای امرودی و همه همکارانشان تشکر می کنم و امیدوارم انتخاب آقای باقری سرآغاز گام های بزرگی در عرصه فرهنگ و هنر در تهران باشد. رویکرد ما در مدیریت شهری تعامل با مردم و استفاده از توانمندی های مردم است و انشاالله سازمان از این توان برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی استفاده خواهد کرد.

با حضور تنی چند از اعضای هیات امنای سازمان فرهنگ و هنر از زحمات حجت الاسلام میثم امرودی قدردانی و مهرداد باقری به عنوان سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران محکوم شد.

مهرداد باقری رئیس سازمان فرهنگ و هنر در سخنانی کوتاه از حاضران تشکر کرد و گفت: باید از آقای امرودی تشکر کنم که سازمان و نیروی فرهنگی باشکوهی را برای نظام اسلامی رهبری کردند. سازمان فرهنگی هنری جایگاه ویژه ای در فرهنگ و هنر کشور دارد و دارای هیئت امنایی ارزشمند و ارجمند است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، وی ادامه داد: امروز روز التزام ما به جهاد فرهنگی است و همه همکاران در سازمان فرهنگی هنری تعهدی قوی به آرمان های نظام اسلامی خواهند داشت. امروز روز جنگ نرم دشمن علیه ماست و ما باید این جنگ را بشناسیم و آماده باشیم، امروز روز مقاومت و پایداری ملت ایران و مردم برده تهران است، امروز عهد می‌بندیم استوار باشیم. و برای تقویت و اعتلای هویت ایرانی، اسلامی و انقلابی مردم تهران از این هویت دفاع کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا