استانی

سال ۱۴۰۱ پروژه های عمرانی شهرداری منطقه ۵ تبریز افتتاح می شود

به گزارش امروزنگار از تبریز، میرعلی اصغر نساج غازانی گفت: اکثر پروژه های عمرانی این منطقه به ویژه چهارراه های غیرهمسطح در دست اجرا در سال 1401 به اتمام می رسد..

وی در پاسخ به انتقادات به پروژه پل رسالت به عنوان یکی از پروژه های فرامنطقه ای این مجموعه گفت: علت توقف پروژه روگذر رسالت مشکلات تاسیسات شهری و زیربنایی بوده است..

نساجی با بیان اینکه عمل گرایی بدون مطالعات اولیه مشکلات زیادی دارد، بیان کرد: مسائل مربوط به مکان یابی تاسیسات شهری در مطالعات اولیه مشخص نبود و مشکلات ذکر شده پس از شروع پروژه آغاز شد..

شهردار منطقه 5 نبود مدیریت واحد شهری را یکی از مهم ترین مشکلات پروژه های عمرانی در شهر خواند و گفت: با توجه به نبود سیستم مدیریت یکپارچه شهری، یکپارچه سازی مطالعات مربوط به تاسیسات شهری از جمله برق، گاز. . ، آب و فاضلاب، و غیره، سخت او می خورد.

وی در عین حال با اشاره به رفع مشکلات ذکر شده از تسریع در پروژه رسالت خبر داد و افزود: این روگذر تا شهریور 1401 آماده بهره برداری می شود..

میرعلی اصغر نساج در ادامه سخنان خود با اشاره به پروژه روگذر کرکج در ورودی جاده تهران گفت: پیمانکار این پروژه مشخص شده و در صورت تکمیل مراحل قانونی، پروژه از ابتدای سال جاری آغاز می شود. سال . . 1401 و تا پایان سال تکمیل می شود..

شهردار منطقه 5 همچنین از پیشرفت مناسب پروژه روگذر پاسداران در شمال و جنوب خبر داد و گفت: امیدواریم جاده غیرهمسطح ولیعصر(عج) و باغمیشه به پاسداران تا شهریور 1401 به بهره برداری برسد..

نساجی در یکی دیگر از سخنان خود با اشاره به قرار گرفتن منطقه 5 در ورودی اصلی شهر تبریز از تدارک ویژه برنامه های استقبال از بهار خبر داد و گفت: امسال همزمانی اعیاد اسلامی و بهار با طبیعت است. یک فضای خاص در شهر است.”.

وی یادآور شد: با افزایش واکسیناسیون و کاهش گسترش تاج، پیش بینی می شود مسافران نوروزی پس از دو سال وقفه دوباره افزایش پیدا کنند، بنابراین سعی می کنیم با آمادگی کامل به استقبال بهار برویم..

شهردار منطقه 5 هدف از فضاسازی، آراستگی و برنامه های فرهنگی اعیاد شعبانیه و نوروز را ایجاد امید، نشاط و شادابی در جامعه دانست و گفت: جامعه سالم و پویا در سایه روحیه بالا به دست می آید. و شهرداری تبریز به دنبال کاهش استرس یادگیری کرونا با برنامه‌های سرگرم‌کننده و سرگرم‌کننده است.

وی با اشاره به نصب و تعویض پرچم ایران و الوان، تزیین، نصب سفره های هفت سین و المان های نوروزی، تصریح کرد: در نوروز 1401 کمپ گردشگری در میدان بسیج مستقر است و خدمات رایگان شامل راهنمای مسافر، پذیرایی، کارواش و ارائه خدمات رایگان است. … برای مسافران.

نساج در یکی دیگر از سخنان خود از آغاز به کار خدمات محله ای در شهرداری منطقه 5 خبر داد و افزود: لکه گیری آسفالت، گلکاری و توسعه فضای سبز، تعمیر و رنگ آمیزی جداول، پاکسازی و حذف نخاله های پروژه های عمرانی و … سطح میدان.

وی با اشاره به وجود اصناف و مشاغل مختلف در ورودی شهر تبریز گفت: شهرداری های منطقه 5 آماده راه اندازی تعدادی ایستگاه برای استقبال از مسافران نوروزی و همچنین غرفه های عرضه محصولات در مسیر اهر به میدان هستند. ، با مشارکت صاحبان مشاغل.

48

دکمه بازگشت به بالا