ورزشی

ستاره‌ای که از رونالدو و مسی پولدارتر است!

لیونل مسی و کریستیانو رونالدو بیش از یک دهه است که حاکمان بلامنازع دنیای فوتبال هستند. دو بازیکن شاغل در دو باشگاه بزرگ اروپایی، پاری سن ژرمن و منچستریونایتد. به راحتی می توان حدس زد که این دو فوق ستاره جزو ثروتمندترین فوتبالیست های جهان هستند. اما سوال اینجاست که کدام بازیکن ثروتمندترین بازیکن فوتبال جهان است؟

طبق گزارش مجله فوربس، لیونل مسی در سال گذشته بیشترین درآمد را در بین ورزشکاران در سراسر جهان به دست آورد. اما اگر بدون توجه به درآمد سال گذشته به ثروتمندترین فوتبالیست جهان نگاه کنیم، در کمال تعجب این عنوان به مسی و کریستیانو رونالدو داده نمی شود.

در فهرست پردرآمدترین ورزشکاران سال گذشته، مسی با درآمد 130 میلیون دلاری در صدر جدول قرار دارد و لبرون جیمز، ستاره بسکتبال آمریکایی با 121 میلیون دلار در رده دوم قرار دارد. کریستیانو رونالدو با درآمد 115 میلیون دلاری سوم شد. رتبه چهارم این لیست متعلق به نیمار است که سال گذشته 95 میلیون دلار درآمد داشت.

اما برگردیم به سوال اصلی: ثروتمندترین فوتبالیست جهان کیست؟ در کمال تعجب این عنوان به کاپیتان تیم ملی برونئی می رسد: فایق بولکیاه. البته ثروت او از فوتبال نیست بلکه از خانواده اش است. پدرش جفری بولکیا شاهزاده برونئی و عمویش سلطان این کشور است.

ستاره ای ثروتمندتر از رونالدو و مسی!

بولیوی را ببینید

بولکیا در نوجوانی به آکادمی های ساوتهمپتون، چلسی و لسترسیتی رفت، اما در نهایت نتوانست به تیم های لیگ برتر بپیوندد و در سال 2020 فوتبال خود را از ماریتیمو پرتغال آغاز کرد. بولکیا پس از یک سال به تایلند رفت و تا به امروز در تیم کنبوری این کشور بازی می کند.

جالب اینجاست که دومین فوتبالیست ثروتمند جهان نیز به خاطر شخصیتی غیرمنتظره نامگذاری شده است: ماتئو فلامینی، هافبک سابق آرسنال. او همچنین ثروت خود را نه تنها مدیون فوتبال بلکه مدیون فعالیت های اقتصادی است. فلامینی یکی از بنیانگذاران یک شرکت بیوشیمیایی است که یکی از بزرگترین شرکت های جهان در این زمینه به شمار می رود.

ستاره ای ثروتمندتر از رونالدو و مسی!

متیو فلیمنی در کنار مسوت اوزیل

مرحله سوم لیست موجود است کریستیانو رونالدو است. او علاوه بر لذت بردن از زمین های فوتبال، حس اقتصادی خوبی نیز دارد و با سرمایه گذاری هوشمندانه توانسته است ثروت شخصی خود را به 500 میلیون دلار برساند.

ستاره ای ثروتمندتر از رونالدو و مسی!

لیونل مسی چهارمین فوتبالیست ثروتمند جهان است. طبق گزارش مجله فوربس، ثروت آن به 400 میلیون دلار می رسد.

ستاره ای ثروتمندتر از رونالدو و مسی!

258 258

دکمه بازگشت به بالا