بین المللی

سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام‌ افتتاح شد/ دیدار صمیمانه دکتر طهرانچی با اساتید و کارکنان واحد ایلام

دکتر حضور داشتند. محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر یک روزه خود به استان ایلام ظهر امروز در محل شهادت گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با اهدای گل و به تقلید فاتحه. یک مقام عالی رتبه از شهید هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد.

سپس دکتر حضور یافت. دیدار صمیمانه طهرانچی با اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام.

وی در ابتدای این دیدار با اشاره به دیدار روز گذشته مقام معظم رهبری با جمعی از نخبگان جوان و استعدادهای علمی جهان، گفت: در برخی از کشورها اگرچه اکثر دانشگاه ها خصوصی هستند، اما بودجه های دولتی زیادی وجود دارد. نه به صورت انبوه، بلکه به گونه ای که دولت مسائلی را برای دانشگاه تعریف کند و اگر دانشگاه در حل آن مسائل پیشرفت کند، بودجه به آن اختصاص می یابد.» دانشگاه آزاد اسلامی افقی را در ادبیات باز کرد. از دانشگاه های غیردولتی که خدا قضاوت کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شکل گیری و توسعه این دانشگاه در کشور گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاهی مردمی با حمایت حضرت امام خمینی (ره) با 40 سال سابقه توسعه نیافته در فاز اول و سربلندی تاسیس شد. مردمی روی آن واقعیت امر این است که دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس نمی‌شود مگر اینکه اقوام خود به عضویت هیئت علمی و کارکنان دانشگاه درآیند و به عنوان شریک در یک NGO در این موضوع مهم شرکت کنند.

دکتر دنبال کرد طهرانچی: مردم دانشگاه آزاد اسلامی وقتی میهمانان خارجی به این دانشگاه می آیند تعالی ایجاد کرده اند، از این وحشت شگفت زده می شوند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک نظام غیردولتی از حمایت دولتی برخوردار نبود، گفت: همه دستگاه ها و دستگاه ها علت ثابت و دلیلی برای بقا دارند. تحولات فناوری اجتماعی باید درک شود و به آنها پاسخ داده شود.

یکی از اعضای هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: از سال 1390 تاکنون اتفاقات عجیبی در دانشگاه آزاد اسلامی افتاده است، به طوری که مدیران وقت این دانشگاه بدون توجه به نرخ زاد و ولد در کشور، پیش بینی می کردند که جمعیت دانشجویی این دانشگاه در حال افزایش باشد. رسیدن به این دانشگاه یک میلیون زیر 1400 دانشجو خواهد آمد. این اتفاق در حالی رخ داد که با بررسی تولد 18 سال گذشته به راحتی توانستند جمعیت دانشجویی آینده را تخمین بزنند، اما مسئولان وقت بدون توجه به نرخ جمعیت، بخشنامه ای را از سال 1390 تا 1395 صادر کردند که یک کارمند به 50 کارمند و اعضای هیئت علمی شاغل بودن با این اقدام، یک واحد دانشگاهی با 4 کارمند، 34 کارمند جدید را جذب کرد و اساساً روند تحولات اجتماعی را نادیده گرفت.

طهرانچی گفت: زمانی که به دانشگاه آزاد اسلامی آمدم شرایط به قدری بد بود که با وجود افزایش شهریه ها، درآمد دانشگاه پس از سه سال متوالی به دلیل نبود سیستم درآمد و پرداخت یکپارچه کاهش یافت و اطلاع دقیقی در این زمینه وجود نداشت. در مورد آنچه در سازمان مرکزی بود. واحدها هیچ بدهی و درآمدی نداشتند. برای مدیریت این وضعیت طرح یکپارچه سازی خزانه دانشگاه آزاد اسلامی را پیشنهاد دادیم تا بتوانیم اوضاع را کنترل کنیم تا به اعتبار دانشگاه لطمه ای وارد نشود.

وی گفت: در پی این اقدام، ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعاتی در دانشگاه آزاد اسلامی ضروری بود و برای تحقق این امر، سامانه های پژوهشی و آموزشی ایجاد شد. این امر منجر به افزایش ناگهانی درآمد شهریه دانشگاه شده است. این امر تنها از طریق انسجام آموزشی اتفاق افتاده است. با راه اندازی سامانه مدیریت یکپارچه داده ها در دانشگاه آزاد اسلامی، اعتبار مدرک دانشگاه آزاد اسلامی نیز افزایش یافت چرا که دیگر امکان ایجاد مدرک دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد.

وی گفت: علاوه بر این اقدامات، با تغییر شعار و شعار دانشگاه آزاد اسلامی توانسته ایم روند کاهشی تعداد دانشجویان این دانشگاه را معکوس کنیم و خدا را شکر امسال برای دومین سال است که با هم شاهد بوده ایم. افزایش ثبت نام دانشجویان نشان دهنده بازگشت اعتماد عمومی به این دانشگاه است. «این موفقیت در پی اپیدمی کرونا حاصل شد که بسیاری از اقتصادهای بزرگ جهان را تحت تأثیر قرار داد.

طهرانچی تصریح کرد: برای اولین بار از هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مجوز زمین گرفتیم تا با تعامل با وزارت راه و شهرسازی و مسکن، شرایط اسکان کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی را فراهم کنیم. همچنین با افزایش سرمایه مکران از سال آینده سود سالانه خوبی نصیب دانشگاه آزاد اسلامی می شود که همگی متعهد به بهبود وضعیت معیشتی اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی می شوند.

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تدوین سند تحول و تعالی این دانشگاه گفت: این سند 70 هدف را دنبال می کند و دارای شاخص و مجموعه اقداماتی است که یکی از آنها تهیه اطلس برنامه ریزی استانی است.

در ادامه این نشست دو ساعته، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به نظرات، پیشنهادات و دغدغه های اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام پاسخ داد.

سالن نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام

دکتر دکتر در ادامه برنامه های سفر یک روزه خود به استان ایلام. تالار نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام تهرانچی و از واحدهای هسته و فناوری مستقر در این خانه نوآوری بازدید کرد.

تله سرومون برای کنترل جمعیت آفات چوبخوار در مناطق جنگلی، دمپرهای برشی مقاوم در برابر زلزله، سیستم آموزش و آزمایش مجازی، نخ نانو پلی استر اولتراسونیک، سیستم قفل ترموستاتیک برای تاسیسات گرمایشی و برودتی، سیستم ضد سرقت هوشمند سه جعبه پیرباکس، مدیریت هوشمند سوکت انرژی و نشت گاز و غیره از جمله دستاوردهای محققین و پژوهشگران واحدهای هسته و فناوری مستقر در تالار نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام است. تور تهرانچی در.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا