بین المللیمعرفی کسب و کار

سفر به ژاپن با پاسپورت دومینیکا

اگر می‌خواهید بدانید شرایط سفر به ژاپن با چگونه می باشد و آیا برای سفر به ژاپن نیاز به اخذ ویزا دارید یا نه، در ادامه مطلب درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد. کشور دومینیکا جزیره ای است که در حوزه دریای کارائیب واقع شده است که داوطلبان اخذ پاسپورت دوم به خوبی با این کشور آشنا هستند. از مهم ترین دلایلی است که برنامه اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا در سال های اخیر به عنوان بهترین برنامه شهروندی اقصادی انتخاب شده است. ژاپن کشور پیشرفته ای است که از جمله کشورهایی است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد همچنین این کشور به سختی اتباع کشورهای دیگر را به عنوان شهروند کشور خود قبول می کند و اخذ تابعیت و شهروندی در این کشور راهی آسان و بی دردسر نیست، ما قصد داریم در این مقاله راه های سفر به ژاپن با پاسپورت دومینیکا و امکانات آن را مورد بررسی قرار دهیم.

Traveling to Japan with a Dominica passport

اتباع سایر کشورها و همچنین هروندان پیش از ورود به ژاپن به ویزا نیاز دارند و این نکته را  مد نظر داشته باشید که اخذ ویزای توریستی ژاپن برای شهروندان دومینیکا و اتباع الزامی است. به زبانی ساده شما برای سفر به ژاپن با پاسپورت دومینیکا نیاز به اخذ ویزا دارید و این امری الزامی است و بدون ویزا نمی‌توانید به این کشور آسیای شرقی سفر کنید اما اخذ ویزای توریستی کشور ژاپن با پاسپورت دومینیکا بدون دردسر است به دلیل اینکه اعتبارو قدرت این پاسپورت بسیار بالا است.اقامت ویزا معمولا کوتاه است و مدت زمان آن ۹۰ روز است و ویزا بعد از گذشت ۹۰ روز منقضی می شود. حضور فیزیکی متقاضی در هنگام درخواست ویزای توریستی ژاپن الزامی است همچنین در نظر داشته باشید که برای درخواست ویزای توریستی ژاپن در مجموع ۷ مدرک لازم است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی ژاپن از دومینیکا شامل پاسپورت، فرم درخواست ویزا تکمیل شده و سایر مدارک پشتیبانی می باشد که شامل موارد زیر می شود:

  • فرم تکمیل شده درخواست برای کشور ژاپن
  • عکس پاسپورت ( نباید بیشتر از ۶ ماه گذشته باشد)
  • اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار باقی مانده از آن
  • برنامه سفر متقاضی (پیشنهاد می شود تا قبل از قطعی شدن سفر خود، هتل و یا بلیط پرواز رزرو ننمایید.)
  • ارائه مدارک اقامتی خود
  • صورت حساب بانکی
  • اظهارنامه مالیات بر درآمد متقاضی در کشور

آیا ایرانیان با دریافت پاسپورت دومینیکا می توانند به ژاپن سفر کنند؟

یکی از سوالات متدوال ایرانیان برای سفر به ژاپن همین سوال می باشد، کشور دومینیکا تابعیت مضاعف را می پذیرد بنابراین شهروندان ایرانی می توانند از طریق پرداخت سرمایه ای برای شهروندی و اخذ کشور دومینیکا اقدام نمایند بعد از آن همانطور که اشاره کردیم اخذ ویزای ژاپن برای آنها آسان تر می شود و همچنین این نکته بسیار جالب است که اغلب کسانی که تابعیت مضاعف دارند، مشکلی برای گرفتن ویزای توریستی کشور ژاپن ندارند.

اعتبار پاسپورت دومینیکا

کسانی که دارای هستند می توانند بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور جهان سفر نمایند.

پاسپورت دومینیکا نزدیک به ده سال اعتبار دارد و همچنین می توان آن را به صورت مادام العمر تمدید نمود این نکته لازم است بدانید که تابعیت در این کشور تحت هیچ گونه شرایطی لغو نمی شود، پاسپورت دومینیکا برای کودکان زیر ۱۶  به مدت ۵ سال اعتبار دارد و برای تمامی سنین نیز صادر خواهد شد.

نحوه درخواست ویزای توریستی ژاپن از دومینیکا

فرآیند درخواست ویزای توریستی ژاپن برای دارندگان به شرط ارائه مدارک گفته شده و اطلاعات لازم سریع و آسان است. با پیروی از مراحلی که به آن اشاره خواهیم کرد شهروندان دومینیکا می توانند از روندی روان و بدون دردسر در اخذ ویزای بازدید ژاپن اطمینان حاصل کنند ما به شما توصیه می کنیم که زودتر برای درخواست ویزا درخواست دهید تا زمان کافی برای رسیدگی به آن وجود داشته داشته باشد و با بروز هرگونه مشکل غیر منتظره ای بتوانید آن را پیگیری نمایید در چنین مواردی، متقاضی باید مجددا درخواست داده و هزینه ویزا را دوباره پرداخت نماید.

۱. تمام مدارک لازم برای ویزای توریستی ژاپن از جمله پاسپورت و سایر مدارک را جمع آوری کنید.

۲.داشتن پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار

۳.فرم درخواست را پر کنید.

۴. قرار ملاقاتی را با سفارت یا کنسولگری ژاپن تعیین نمایید تا بتوانید درخواست خود را ارسال کنید همچنین می توانید این کار را به صورت آنلاین یا با تماس با سفارت یا کنسولگری انجام دهید.

۵. پس از پر کردن فرم درخواست، مدارک مورد نیاز را به همراه پاسپورت خود ارائه دهید و پرداخت را انجام دهید و درخواست ویزا را در سفارت ژاپن ارسال نمایید.

۶. پس از ارائه درخواست ویزای ژاپن، پاسپورت و سایر مدارک شما توسط افسر مهاجرت بررسی می شود سپس درخواست ویزا بر اساس اطلاعات ارائه شده تایید یا رد می شود.

۷. در صورت تایید درخواست، متقاضی می تواند گذرنامه را از سفارت یا کنسولگری ژاپن دریافت کند.

مزیت های اخذ پاسپورت دومینیکا چیست؟

سفر بدون ویزا به ۱۴۴ کشور جهان با پاسپورت دومینیکا، تنها مزیت داشتن پاسپورت این کشور نیست. همان طور که می دانید؛ کشور های زیادی هستند که با پاسپورت آن ها می توان بدون ویزا به کشورهای دیگر سفر کرد. اما چیزی که پاسپورت دومینیکا را با سایر پاسپورت ها متمایز می کند؛ وقت و هزینه کمی است که باید برای گرفتن پاسپورت صرف کنید‌. شما می توانید با هزینه بسیار کم در کوتاه ترین زمان ممکن، اقدام به گرفتن پاسپورت دومینیکا کنید. در صورتی که برای گرفتن پاسپورت بعضی از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی، باید هزینه بسیار بیشتری را بپردازید و چندین سال در انتظار دریافت شهروندی و پاسپورت آن کشور بمانید.

اقامت دائم کشورهای اروپایی با پاسپورت دومینیکا

اگر شما بخواهید برای همیشه به یک کشور مهم مثل آمریکا یا کشور اروپایی مانند انگلیس یا آلمان مهاجرت کنید؛ برای این کار باید روندی را بگذرانید که با داشتن تابعیت ایرانی انجام این پروسه برای شما کمی دشوار و سخت خواهد شد. اما اگر شما تابعیت و پاسپورت دومینیکا را داشته باشید؛ می توانید پروسه مهاجرت و کسب اقامت کشور های اروپایی، کانادا و آمریکا را بگذرانید.

سفر بدون ویزا به کشورهای جهان با پاسپورت دومینیکا در کم ترین زمان ممکن

سفر بدون ویزا به کشورهای جهان با پاسپورت دومینیکا، در کم ترین زمان ممکن انجام می شود. اخذ پاسپورت و شهروندی کشورهای مختلف، یک پروسه زمان بر است. شما برای این که شهروندی و پاسپورت هر کشور را کسب کنید؛ باید مدتی در آن جا اقامت داشته باشید. اما در خصوص دومینیکا، این مسئله فرق می کند. شما می توانید بدون این که سفری به دومینیکا داشته و چند سال در این کشور اقامت کنید؛ پاسپورت دومینیکا را به دست بیاورید تا به کمک آن پاسپورت، بدون ویزا به کشور های مختلف سفر کنید. برای به دست آوردن پاسپورت دومینیکا، زمان بسیار کمی حدودا ۶ ماه نیاز است.

آسان شدن سفر به نقاط مختلف دنیا با پاسپورت دومینیکا

زمان پروسه ا، نسبت به بسیاری از کشور های دیگر کم تر است. گاهی باید همین زمان را صرف کنید تا بتوانید ویزای یک کشور را به دست بیاورید. اما اگر فقط یک بار، هزینه کنید  و حدودا ۶ ماه زمان صرف کنید تا پاسپورت دومینیکا را به دست بیاورید؛ می توانید بدون این که برای گرفتن ویزای کشور های مختلف وقت بگذارید؛ به این کشور ها سفر کنید.

دکمه بازگشت به بالا