جامعه

سقوط دو کوهنورد در یخچال یخار کوه دماوند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

مهدی ولی پور در گفتگو با خبرنگار آنلاین از سقوط دو نفر در یخچال بستنی کوه دماوند گفت: روز گذشته گزارش مردمی مبنی بر سقوط دو کوهنورد به یخچال بود. بستنی کوه دماوند بلافاصله در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات EOC و هماهنگی با واحد آمل تیم تخصصی عملیات کوهستان از پایگاه کوهستان صحت این حادثه را تایید کرد. رینی و تیم تخصصی کوهستان از شعبه آمل پس از جمع آوری بیاورید تجهیزات به محل اعزام شد.

وی گفت: تیم های اعزامی از مسیر ملارد (محدوده مسافت) اورسولا برای گرم کردن آب) به سمت یخچال یخ و سعود که به دلیل جابجایی یخچال و آبگرفتگی مسیر صعود مجبور به تغییر مسیر شدند و در نهایت ساعت 11 شب گذشته 25 مرداد ماه به دلیل بد بودن مسیر. آب و هوا شرایط و مسیر نامناسب برای صعود در ارتفاع 3700 متری مجبور به ایجاد کمپ و استراحت شدند تا عملیات از صبح روز بعد ادامه یابد.

ولی پور ادامه داد: ساعت 5 صبح دوشنبه هفته آینده با بهبود وضعیت جوی تیم ها برای صعود و ادامه مسیر عازم محل حادثه شدند و در ارتفاع 4400 مسیر صعود مسدود شد و تیم ها برای چندمین بار مجبور به کاهش ارتفاع و تغییر مسیر شدند که با توجه به خطر مسیرهای کوهنوردی و شرایط نامساعد جوی منطقه، متاسفانه تیم های تور مجبور به بازگشت به سایت پایه برای صعود مجدد به یخچال پس از چندمین بار شدند. ایجاد شرایط آب و هوایی مناسب بستنی عمل کنید.

لازم به ذکر است که این عملیات همچنان ادامه دارد.

دکمه بازگشت به بالا