ورزشی

سپاهان یک – پرسپولیس یک؛ تساوی آرزوها در نقش جهان

تقابل پرسپولیس و سپاهان در اصفهان با تساوی رو در رو با گل دقیقه آخر اصفهانی ها به پایان رسید.

به گزارش امروزنگار ، در حساس ترین دیدار هفته بیست و دوم لیگ برتر ایران ، سپاهان و پرسپولیس از ساعت 20:30 در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به مصاف هم رفتند که در پایان این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید . .

عیسی آل کثیر در دقیقه 55 برای پرسپولیس و محمد محبی در دقیقه 87 برای سپاهان گلزنی کردند.

با این نتیجه سپاهان با یک بازی دیگر و 41 امتیاز در رده نخست جدول قرار گرفت. پرسپولیس با یک بازی کمتر از رقیبش با 38 امتیاز دوم شد.

نیمه اول

هر دو تیم بازی را با تمایل به بازی تهاجمی آغاز کردند و سعی نکردند جریان بازی را در خط میانی حفظ کنند اما در دقیقه اول دو بازیکن سپاهان و پرسپولیس کارت زرد دریافت کردند. پرسپولیس به تدریج کنترل بازی را بدست گرفت و در دقیقه 17 ، روی کار تیمی ، ترابی در شرایط خوبی قرار داشت ، اما ضربه او با اختلاف تفاوتی روی دروازه از جلوی محوطه جریمه به بیرون رفت.

در دقیقه 19 موقعیت سپاهان از راه رسید و اسماعیلی فر با ضربه سر محمد محبی روی ضربه سر سیامک نعمتی با فاصله از تیرک پشت حامد لک ، دروازه را به گل انداخت اما پرسپولیس خطرناک ترین و بهترین حالت این بازی بود. کار تیمی بسیار خوب آنها یک چیز جالب ایجاد کردند. همکاری امیری و عالیشاه و ارسال توپ از جلوی محوطه جریمه با ضربه زیر بغل پهلوان به اوت رفت تا این موقعیت گلزنی بسیار خوب را از دست بدهد.

با مصدومیت زودهنگام عالیشاه ، که سریعترین بازیکن سرخپوشان بود ، عیسی آل کثیر در دقیقه 30 به جای او وارد زمین شد. در دقیقه 33 ، وقتی محمد محبی یک شوت به سمت دروازه زد ، او به بیرون رفت و یک بار هم مغانلو به سمت دروازه سپاهان شوت زد که ضربه او ضعیف و زمینی بود و توپ باید برگردانده شود.

در دقیقه 33 و روی موج حمله سرخپوشان و با ارسال ترابی ، پهلوان توپ را در موقعیت رو در رو زد و مجبور شد مانع از ورود آن به دروازه شود ، اما در فاصله نزدیک نسبتا محکم چند دقیقه آسیب دیدگی رخ داد یادداشت های بعدی ، پیام مجدداً به ناجی دروازه سپاهان احتیاج داشت و دو مرتبه متوالی مغانلو و آل کثیر را کشت تا دروازه زردها بسته بماند.

در دقیقه 38 و روی ضد حمله ، سپاهان خودش را نشان داد اما این بار ضربه آخر بازیکنان سپاهان درون چارچوب نبود. دقایقی بعد برخوردی در داخل محوطه جریمه سپاهان رخ داد که مقانلو جلوی مدافعان حریف افتاد و اعتقاد به پنالتی داشت اما نظر داور متفاوت بود.

نیمه دوم

بازی در این نیمه با شتاب شروع شد و مورد خاصی ایجاد نشد. پرسپولیس در دقیقه 55 به گل رسید. ارسال کرنر به دروازه سپاهان و قیچی ناقص کامیابی نیا از کنار تیرک جلوی محوطه جریمه به زمین افتاد و الکثیر توپ را به شماره هدف سپاهان دوخت.

در دقیقه 57 سپاهان برای زدن گل جلو آمد اما بازوهای لک یک ضربه محکم و یک موج داشتند. دو دقیقه بعد دوباره نورافکن موقعیتی را ایجاد کرد که شهباززاده یک قدم عقب بود و توپ به اوت رفت. در دقیقه 64 ، اشتباه حامد لک در کنترل توپ می توانست منجر به گل اول سپاهان شود ، اما اشتباه بازیکن حریف را مهار کرد و دافعه شما را توسط شاگردان شاگرد جپو محمدی مدافعان پرسپولیس ادامه داد. توپ دیگر به ضد حمله سریع پرسپولیس منجر نشد ، اما الکثیر توپ را لو داد و توانست پاس دهد.

در دقیقه 65 نوراللهی حرکت توپ حسینی را در محوطه جریمه پرسپولیس متوقف کرد. در این صحنه ، سپاهانی ها به مجازات نوراللهی و برخورد پا با حسینی اعتقاد داشتند ، اما داور تصمیم دیگری گرفت.

نویدکیا سپس تمام بازیکنان تأثیرگذار خود را به این بازی اعزام کرد ، استنلی کیروش نیز در میان آنها بود ، اما موقعیت های این تیم برای تهدید به گل پرسپولیس کافی نبود. در دقیقه 87 ، گل پرسپولیس در نهایت با برخورد به بازیکن میزبان به ثمر رسید. با قایقرانی به سمت دروازه ، مهار توپ با کیروش و محبی که در مسیر دروازه قرار گرفت و سپاهان اولین گل او بود ، یک نعمت بود.

این بازی بدون هیچ امتیازی همچنان در نوسان بود و با تساوی 1-1 به پایان رسید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا