استانی

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی کتاب سال رضوی برگزار می‌شود

امروزنگار / خراسان رضوی دبیر اجرایی جشنواره بین المللی انتخاب کتاب رضوی در سال اعلام کرد فراخوان سیزدهمین دوره جشنواره برای اندیشمندان علمی ، فرهنگی ، مذهبی ، پژوهشی ، انتشاراتی و اندیشمندان 62 کشور جهان ارسال شده است.

مهدی قیصارنیک با اعلام این خبر گفت: فراخوان سیزدهمین جشنواره بین المللی انتخاب کتاب در سال رضوی با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی و اداره امور بین الملل جشنواره برای مشاوران فرهنگی ایران ارسال شد. و خانه های فرهنگی خارج از کشور باید برای همه مراکز اسلامی و فعالان حوزه فرهنگ اسلامی ارسال شود.

وی گفت: تا به امروز 62 رایزنی فرهنگی در كشورهای سه قاره جهان به جشنواره فراخوانده شده اند و علاوه بر قرار دادن این فراخوان در سایت این اماكن ، مراكز فرهنگی و شخصیتی را نیز در این فراخوان قرار داده اند. به انگلیسی ، عربی ، فرانسوی و اردو ترجمه شده است و توسط تعدادی از سازمانها ، مانند مشاور فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان ، به زبان ملی کشور میزبان ترجمه شده است.

قیصرنیک گفت: هدف از برگزاری این جشنواره ترویج فرهنگ منور رضوی ، گسترش فعالیت های علمی ، پژوهشی ، ادبی و هنری مربوط به شخصیت و ابعاد مختلف شخصیت امام رضا (ع) است. زمینه و گسترش گفتمان تمدن مدرن اسلامی.

محورهای سیزدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

وی بخشهای مختلف جشنواره را برجسته کرد و گفت: جشنواره بین المللی کتاب رضوی دارای بخشهای مختلفی از جمله کتابهای چاپی ، کتابهای دیجیتال و مصور ، پایان نامه ها و پایان نامه های دانشگاهی و کلامی ، آثار منتشر نشده ، ناشران فعال ، بین المللی از جمله آثار مکتوب جهان در موضوع جشنواره ، جایزه سراج بهترین اثر ترجمه شده از فارسی به زبان های زنده و محبوب جهان است.

دبیر اجرایی جشنواره بین المللی انتخاب کتاب رضوی در سال ، شرایط ارسال آثار را ذکر کرد و گفت: همه آثار ارسالی به جشنواره باید مربوط به امام رضا (ع) و خانواده وی از جمله امام موسی کاظم (ع) باشد ، امام جواد (ع) ، امام هادی (ع) ، امام حسن عسکری (ع) ، امام مهدی (عج) ، حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) ، حضرت احمد بن موسی الکاظم شاه شرق (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س).

بخش ویژه ؛ مهمان ویژه دوره سیزدهم

وی از پیش بینی مقاله ای با عنوان بخش ویژه در این جشنواره خبر داد و گفت: این بخش به پیروی و اجرای رهنمودهای آستاز قدس رضوی در پایان دومین جشنواره بین المللی کتاب سال رضوی اختصاص دارد. آثاری که در این موضوعات نوشته شده اند از حمایت ویژه ای برخوردار خواهند شد.

قیصرنیک به این موضوعات اشاره کرد و اظهار داشت: “ارائه راهکارها و راهکارهای عملی برای ترویج مفهوم و عمل به زیارت و گسترش موقعیت معرفتی آن و متعادل ساختن جنبه های احساسی و فکری زیارت” ، “ارائه راهکارهای عملی برای توسعه دانش زائر از وضعیت علمی یک امام. -حجاج (ع) مطالعه و مطالعه کتاب همراه با زیارت “،” ارائه راهکارهای اجرایی مهندسی سازه حرم رضوی برای ترغیب زائران به مطالعه و کتابخوانی “،” ارائه راهکارهای عملی ارائه شده در آستان قدس رضوی طراحی برای مبارزه با اسلام هراسی ، اجرای مقدسات پیامبر اکرم (ص) و حفاظت از خانواده و رهنمودهای مقام معظم رهبری (دامزاله) در این زمینه “،” جایگاه تدریس امام رضا (ع) در تحقق مرحله دوم انقلاب (خود -ساخت) ، جامعه پذیری و تمدن) “،” نقش آستان قدس رضوی در ترویج گفتمان تمدن نوین اسلامی “و” جایگاه شهادت و شهادت در آموزه های رضوی حضرت امام رضا (ع) و ملکوت ایشان دادگاه و نقش آستان قدس ا. زویی در دفاع مقدس »عناوین این موضوعات است.

قیصرنیک خاطرنشان کرد: نویسندگان و ناشران می توانند آثاری را که در سال های 1399 و 1400 منتشر کرده اند ، تا تاریخ 6 مه 1401 به دبیرخانه جشنواره بین المللی انتخاب کتاب رضوی در راه اندازی حرم رضوی ، کتابخانه قدس آستان مرکزی رضوی ارسال کنند.

به گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی ، مراسم اختتامیه این جشنواره همزمان با دهه کرامت در کتابخانه ها ، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی برگزار می شود. نویسندگان ، ناشران و فعالان حوزه انتخابیه رضوی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات این جشنواره به وب سایت جشنواره به نشانی libra.aqr.ir/ketabsal مراجعه کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا