جامعه

«شبکه شاد» و «مدرسه تلویزیونی»، مکمل آموزش حضوری در سال تحصیلی آتی

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش های حضوری را از 13 فروردین ماه سال جاری آغاز کردیم، گفت: آموزش تکمیلی را برای سال تحصیلی آینده از طریق دو بستر شبکه شاد و مدرسه ادامه خواهیم داد. از تلویزیون، اما آموزش ابتدایی با حضور در مدرسه ادامه خواهد یافت.

به گزارش امروزنگار، محمدمهدی کاظمی به ویژه برنامه «مدرسه تلویزیون» که به مناسبت هفته معلم از شبکه آموزش سیما پخش شد، وی به عنوان پیشگام وارد عرصه آموزش و پرورش شد و باید بسیار مورد توجه رسانه ملی قرار گیرد.

وی افزود: وی به 600 معلم دبیرستان در مدارس تلویزیون آموزش داد تا برنامه های آموزشی مربوطه را از تلویزیون پخش کنند. در آن زمان فرصت یادگیری حضوری از دست رفت و ما مجبور شدیم از این فرصت خوب برای ادامه روند آموزشی استفاده کنیم و به دلیل بازتاب گسترده رسانه های ملی، آموزش و پرورش به دورافتاده ترین مناطق رفت. .

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امکان ادامه استفاده از مدرسه تلویزیونی و بستر آموزش مجازی به عنوان مکمل آموزش در دوران پس از تاج و تخت وجود دارد، گفت: آموزش باید دست به دست هم دهد. هر دوی این مناطق در طول کرونا آسیب زیادی دیدند، به ویژه موضوع “آموزش” که از طریق آموزش یک به یک به دست آمد.

کاظمی ادامه داد: تمرینات حضوری را از 13 فروردین ماه آغاز کردیم و در سال تحصیلی آینده آموزش های تکمیلی را از طریق دو پلتفرم شبکه شاد و مدرسه تلویزیون ادامه خواهیم داد اما آموزش های اصلی با حضور در مدرسه ادامه خواهد داشت. “

به گزارش امروزنگار، فاطمه قری‌شوند – از معلمان برجسته کشوری استان خوزستان – که متوجه کمبود بینش یکی از دانش‌آموزان خود شد، در این ویژه برنامه شرکت کرد و گفت: این روند مصادف با دوران ولیعهدی است. من اولین معلمی بودم که در منطقه ما کلاس مجازی راه اندازی کردم. و شاگرد من، کمبینا، تلفن همراه نداشت. درس ها را برای تلفن همسر همسایه اش که تازه درس خوانده بود و تکالیفش را انجام داده بود می فرستادم و دنبال می کردم. خانواده این دانش آموز کمبو توان درمان وی را نداشتند و پس از پیگیری های مکرر بنده و همکارانم، وی تحت عمل جراحی قرار گرفت و بینایی خود را به دست آورد.

عبدالحسین مشهور – معلم پیشکسوت – نیز در این ویژه برنامه گفت: 36 سال است که معلم کلاس اول هستم. دانش آموزان در ابتدا خام هستند و اخلاق متفاوتی دارند و معلم باید این دانش آموزان را با نشاط و شادابی با یکدیگر هماهنگ کند. هر چه آنها آموخته اند توسط یک پزشک، خلبان، مهندس و غیره مدیون معلمانشان است. من برای هر یک از حروف الفبا شعری نوشتم و حروف الفبا را با شعر به دانش آموزانم آموزش دادم که یادگیری آنها را بسیار لذت بخش کرد.

ادامه می دهد

دکمه بازگشت به بالا