سلامت و تندرستی

شرایط ناپایدار کرونا در تهران / رشد ۱۵ درصدی مراجعات سرپایی کووید در استان

رئیس کل عملیات عروق ویروس کرونا استان تهران در تشریح وضعیت بیماری در این استان گفت: 22 میلیون و 750 هزار نفر در تهران واکسن کرونا دریافت کردند.

به گزارش امروزنگار، دکتر علیرضا زالی در جلسه ستاد عملیاتی کرونا در تهران که با حضور شهردار تهران برگزار شد، گفت: حضور جدی در حوزه کرونری «اولین دستگاهی بود که کمپ شهرداری تهران را تبیین کرد.

وی افزود: یکی از مناطق مورد غفلت تهران در بین آسیب دیدگان اجتماعی بود که جزو اولین گروه هایی بودند که واکسینه شدند.

زالی با بیان اینکه تهران ویژگی های متفاوتی دارد و هر بار باید طرح جدیدی در مقابل ولیعهد اندیشید، گفت: شرایط مطلوبی در کشور به ویژه تهران داریم. تعداد کل بیماران بستری در استان تهران 758 بیمار عروق ویروس کرونا است که از این تعداد 236 نفر در بخش ICU بستری هستند. 240 بیمار جدید دیروز بستری شدند که 39 نفر از آنها در ICU بستری هستند که نسبت به دوره قبل آمار خوبی است.

زالی با بیان اینکه روز گذشته 1400 بیمار سرپایی داشتیم، گفت: آمار مراجعین نسبت به هفته گذشته حاکی از افزایش 10 تا 15 درصدی مراجعه سرپایی است. الگوی مراجعات این بار بسیار ملایم و کوتاه مدت است، اما باید مراقب بود.

وی گفت: تعداد فوتی ها در 24 ساعت گذشته 7 نفر بود که 3 نفر از آنها فقط PCR مثبت داشتند و در تهران دیروز فقط 6 مورد لوله گذاری داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت شهر تهران ناپایدار و شکننده است، گفت: در تهران تعداد زیادی از مراجعان به بخش خصوصی و درمانگاه ها مراجعه می کنند که معمولا در آمارهای رایج لحاظ نمی شود و در تحلیل آمار دقت کرده ایم. به طور کلی وضعیت کلی مطلوب اما شکننده است.

زالی همچنین به آمار واکسیناسیون در تهران اشاره کرد و گفت: در تهران 22 میلیون و 750 هزار نفر واکسن دریافت کردند که از این تعداد 10 میلیون و 500 هزار نفر نوبت اول و 9 میلیون و 129 هزار نفر نوبت دوم و 2 میلیون نفر دریافت کردند. و 220 هزار نفر نوبت سوم را دریافت کردند، روز گذشته 75 هزار واکسن در تهران تزریق شد که 60 هزار واکسن نوبت سوم بود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا