حوادث

شروط پلیس برای شماره‌گذاری خودروها و موتورسیکلت‌های برقی

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص شماره گذاری خودروهای برقی و موتورسیکلت توضیح داد.

سرهنگ در گفت وگو با امروزنگار، علی محمدی درباره شماره گذاری خودروها توسط پلیس گفت: شماره گذاری خودرو تابع قوانین و مقررات جاری کشور است و بر این اساس هر خودرویی که از وزارتخانه مجوز گرفته باشد. صنعت، معدن و تجارت و مجوز آن بر اساس ضوابط شماره گذاری شده است.» همچنین پلیس چک لیست های صادره از سوی سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست را شماره گذاری خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سفر سمند سورن پلاس توسط پلیس شماره گذاری می شود، گفت: مجوز شماره گذاری برای این مدل خودرو صادر شده و در حال حاضر در حال شماره گذاری است.

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور در خصوص شماره گذاری خودروها و موتورسیکلت های برقی نیز اظهار داشت: در مورد شماره گذاری خودروها و موتورسیکلت های برقی قوانین و مقررات مانند سایر خودروها است و در صورتی که آن خودروها دارای مجوز و مورد تایید سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست نیز شماره گذاری خواهند شد. این خودروها عموماً به دلیل برق و آلایندگی کم مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست هستند، اما ایمنی و دوام آنها نیز مهم است و باید توسط سازمان ملی استاندارد بررسی و تایید شود.

محمدی همچنین درباره اینکه آیا خودروها و موتورسیکلت های برقی تاکنون توسط پلیس شماره گذاری شده اند، گفت: تاریخچه پلاک و شماره گذاری این خودروها و مواردی که تاییدیه های زیست محیطی و استاندارد لازم را دریافت کرده بودند، شماره گذاری شد.

وی همچنین درباره مصوبات زیر تصریح کرد: تمامی مدل های خودرو اعم از برقی، بنزینی، گازی و … باید دارای 85 استاندارد باشند که مایل به شماره گذاری هستند و سازمان استاندارد باید مدارک خود را به پلیس ارسال کند. این موارد توسط معاونت مشاوره فنی و مهندسی پلیس راه هور بررسی شده و در صورت کسب تمامی مجوزها نسبت به شماره گذاری اقدام خواهیم کرد.

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور در خصوص شماره گذاری خودروها نیز گفت: در حال حاضر شماره گذاری خودروها مطابق با قوانین و استانداردهای موجود است و پلیس راهور به محض پلمپ و نصب پلاک خودروها اقدام می کند. ممکن است.”

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا