ورزشی

شماره معکوس برای مهمترین آزمون انتخابی آزادکاران

در حالی که شهرستان تنکابن روزهای 20 و 21 خرداد میزبان مسابقات بین المللی کشتی آزاد جام جهانی پهلوان تختی است، این مسابقات برای تیم فنی تیم ملی به عنوان یکی از مهمترین مراحل چرخه انتخابی از اهمیت بالایی برخوردار است. هنوز کشتی گیر تیم ملی مشخص نیست اما تصمیم داریم بعد از جام تختی نفرات را انتخاب کنیم. در همین راستا پس از پایان جام تختی، با نفراتی که به مسابقات مشخص اعزام می شوند و کدام تیم به رویدادی که در اختیار فدراسیون کشتی است، جلسه خواهیم داشت.

از آنجایی که مسابقات جام تختی چهارمین مرحله انتخابی تیم ملی سبک های آزاد است، هیچ کشتی گیر خارج از لیست اعلام شده از سوی تیم فنی حق حضور در این مسابقات را ندارد.

پس از جام تختی تکلیف اعضای هیئت اعزامی به مسابقات بین المللی به شدت مشخص می شود و در ماه های آینده کشتی فرنگی در مرداد ماه در قونیه در مقابل کشورهای اسلامی و جام جهانی بلگراد صربستان برگزار می شود.

بازی اول برای کشتی اهمیت چندانی ندارد و طبیعتا یکی از اتفاقاتی است که تیم فنی تیم ملی می تواند از آن به عنوان بازی حمایتی استفاده کند اما بازی بعدی برای ورزش ایران و همچنین کشتی بسیار مهم است.

مسابقات جهانی بزرگسالان جهان از 19 تا 27 سپتامبر در بلگراد صربستان برگزار می شود و بازی های آسیایی کشتی هانگژو چین که قرار بود 30 سپتامبر به 2 سپتامبر 1401 برگزار شود، به تعویق افتاد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا