جامعه

شناسایی و جمع آوری ۱۲۰۰ محصول آرایشی و بهداشتی غیر مجاز از ابتدای سال

مدیرکل فرآورده های آرایشی و بهداشتی از شناسایی و جمع آوری 1200 فرآورده آرایشی و بهداشتی غیرمجاز از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: محصولات آرایشی و بهداشتی در سراسر اعماق بازار و تجارت جذابی دارد زیرا همه در معرض دید هستند. با انواع محصولات از بدو تولد سلامت با آن مواجه است.

به گزارش امروزنگار، دکتر محمود آل بویه در این خصوص گفت: استفاده زیاد از محصولات بهداشتی و همچنین جذابیت بازار محصولات آرایشی و بهداشتی باعث شده تا فعالیت های گسترده ای در تولید و تجارت این محصولات صورت گیرد که منجر به پیدایش و افزایش قاچاق . و محصولات تقلبی عرضه می کند.

مدیرکل فرآورده های آرایشی و بهداشتی گفت: فعالیت در صنعت فرآورده های آرایشی و بهداشتی و همچنین گستردگی و تنوع آن به دلیل سود قابل توجه البته با افزایش نرخ ارز مورد توجه قاچاقچیان قرار می گیرد. قاچاق این محصولات نسبت به گذشته کمتر شده و در عوض میزان تقلبی و تولید زیرزمینی این محصولات افزایش یافته است که می طلبد مردم در تهیه این نوع محصولات دقت بیشتری داشته باشند.

آل بویه ادامه داد: معیارها و ابزارهای زیادی برای تست اصالت و سلامت محصولات آرایشی و بهداشتی وجود دارد که هیچ یک از محصولات قاچاق یا تقلبی در این تست ها مجاز نیستند.

وی بیان کرد: متاسفانه با وجود اطلاع از عوارض احتمالی استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی بر سلامت انسان، مصرف این محصولات افزایش یافته و برخی از عوارض این محصولات جان افراد را تا حد مرگ تهدید می کند. ..

مدیرکل آرایشی و بهداشتی با اشاره به اینکه عوامل زیادی وجود دارد که یک کالای اصیل را به کالای غیربهداشتی و تقلبی تبدیل می کند، خاطرنشان کرد: از این جمله می توان به استفاده از مواد اولیه غیرمجاز، تولید اطلاع از شرایط نامطلوب و حمل و نقل آنها اشاره کرد. نگهداری در شرایط بد

وی افزود: نظارت و مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی یک فعالیت جمعی است که سازمان ها و ادارات مختلف از جمله معاونت غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و مبارزه با قاچاق ارز و تعزیرات حکومتی در آن نقش دارند. . ذکر شده. هماهنگی با تمامی دستگاه های ذیربط در این امر نیز بر عهده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

آل بویه همچنین گفت: سازمان غذا و دارو نیز یکی از سازمان هایی است که در زمینه مبارزه با قاچاق و جمع آوری کالاهای غیرمجاز از سطح عرضه و مصرف جمع آوری شده مسئولیت دارد.

مدیرکل فرآورده های آرایشی و بهداشتی گفت: با گسترش فروشگاه های مجازی، عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی غیرمجاز افزایش یافته است که متاسفانه با وجود اعطای مجوز فعالیت به مغازه ها از سوی معاونت توسعه تجارت الکترونیک این امر. وزارت حراست و نظارت پلیس فتا بر این مغازه ها این مشکل برطرف نشده است و این اتفاق نیفتاده است و همچنان شاهد عرضه کالاهای غیرمجاز در این مغازه ها هستیم.

به گزارش پایگاه خبری سازمان غذا و دارو، به مصرف کنندگان توصیه می شود لوازم آرایشی و بهداشتی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر مانند داروخانه ها خریداری کنند و در صورت نیاز از طریق سامانه TTAC اصالت کالای خریداری شده را بررسی کنند. و یا با ارسال کد اصالت 16 رقم یا شماره شناسایی درج شده روی کالا را به شماره 20008822 پیامک کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا