اقتصادی

صادرات محصولات دانش‌بنیان کشاورزی به ۳۰ کشور

دبیر اولین رویداد نمادیران از صادرات محصولات دانش‌بنیان حوزه کشاورزی به ۳۰ کشور خبر داد.

به گزارش امروزنگار، دکتر جوادی در اولین رویداد برترین‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی (نمایشگاه ملی اقتصاد دانش‌بنیان ایران در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی) که صبح امروز سه‌شنبه برگزار شد، گفت: از میان ۵۰۰ شرکت فعال در حوزه کشاورزی تعداد ۴۷ شرکت برای حضور در این نمایشگاه انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه در کنار شرکت‌های دانش‌بنیان، اتحادیه‌ها و انجمن‌ها نیز حضور دارند، یادآور شد: ما در بخش کشاورزی دانش‌بنیان وضعیت مطلوبی نداریم و فقط ۵ درصد شرکت‌ها در بخش کشاورزی هستند که عمده آنها نیز شرکت‌های نوپا هستند.

جوادی تاکید کرد: وضعیت ما در هسته‌ها بد نیست، اما اگر در هسته به سمت لاین و اجداد طیور حرکت کنیم، وضعیت ما اصلاً خوب و مطلوب نیست و همچنین در قسمت نهاده‌ها، برداشت و کاشت نیز وضعیت ما مطلوب نیست.

دبیر رویداد برترین‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی، گفت: ۵۲۴ شرکت دانش‌بنیان در بخش کشاورزی داریم. همچنین ۸۵۴ محصول در بخش کشاورزی وجود دارد.

جوادی تاکید کرد: شرکت‌هایی که در نمایشگاه فعلی حضور دارند، به ۳۰ کشور محصولات خود را صادر می‌کنند. همچنین در این نمایشگاه ۱۲ نشست و چهار رونمایی از محصولات را نیز خواهیم داشت.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا