ورزشی

صعود ساروی و یوسفی به نیمه نهایی کشتی فرنگی قهرمانی جهان/ شکست مردانی مقابل ارمنستان

نمایندگان وزن های 97 و 130 کیلوگرم ایران با برتری بر رقبای خود به نیمه نهایی مسابقات جهانی نروژ راه یافتند اما مهرداد مردانی در وزن 60 کیلوگرم حریف خود را از ارمنستان از دست داد.

به گزارش امروزنگار ، در دومین روز از رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2021 در اسلو نروژ ، نمایندگان ایران در اوزان 97 و 130 کیلوگرم به نیمه نهایی رسیدند اما مهرداد مردانی در وزن 60 کیلوگرم مقابل حریف ارمنی خود در یک چهارم شکست خورد. فینال

مهرداد مردانی نماینده وزن 60 کیلوگرم ایران پس از استراحت در دور اول به مصاف رضوان آرناوت رومانی رفت و قبل از سوت پایان با نتیجه قاطع 11 بر 3 به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد. به در دور بعدی ، مردان به مصاف گئورگ قریبیان از ارمنستان رفتند و اگرچه او تاکتیک مشخصی برای پیروزی نداشت ، اما در نهایت با نتیجه سنگین 7: 0 شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی باز ماند. مردان برای رسیدن به مدال برنز در گروه بازنده باید منتظر صعود حریف ارمنی به فینال باشند ، در غیر این صورت او از مسابقات حذف می شود.

در نیمه دوم مبارزه ، هنگامی که مردان 6 بر صفر عقب بودند ، چالش اشتباه تیم فنی باعث شد تا مردان امتیاز دیگری را از دست بدهند ، در حالی که رقیب ارمنی که نتوانست خستگی خود را تحمل کند ، یک دقیقه برای بررسی ویدئویی خود اصرار کرد. به

در وزن 97 کیلوگرم ، محمد هادی ساروی دارنده مدال برنز المپیک پس از استراحت در دور اول مقابل آرتور سرکیسیان روسی با نتیجه 6 بر 4 به پیروزی رسید. ساروی نیمه اول را 3-0 واگذار کرد ، اما با تلاش مثال زدنی ، برد را به یک پیروزی تبدیل کرد. وی در مرحله یک چهارم نهایی ملیا گرجستان را با نتیجه قاطع 9 بر 1 شکست داد و به نیمه نهایی رسید.

در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول با نتیجه 6 بر یک مقابل آواساپیان از ارمنستان به برتری رسید. در دومین مبارزه و یک چهارم نهایی مقابل اسکار مارویک از نروژ به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه 2 بر 1 برنده شد و به نیمه نهایی رسید. یوسفی ظهر امروز (جمعه) در مرحله نیمه نهایی به مصاف یاسمن فرناندز از شیلی می رود.

با توجه به غیبت موسی اولیویف و آرتور الکسانیان در وزن 97 کیلوگرم و میخاین لوپز و رضا کیالپ در وزن 130 کیلوگرم ، دو ملی پوش ایرانی شانس کسب مدال طلا در این دو وزن را دارند.

پیش از این ، در 4 مسابقه نخست وزنه برداری ، محمدرضا مختاری در وزن 72 کیلوگرم و پژمان پشتام در وزن 82 کیلوگرم در نیمه نهایی مقابل رقبای خود شکست خوردند و راهی بازی شدند تا امشب با محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم به پیروزی برسند. مدال برنز جهانی در برابر رقبای خود.

سجاد عباسپور در وزن 55 کیلوگرم دیگر نمایندگان ایران در 4 وزن اول حذف شده از مسابقات بود.

نیمه نهایی سه وزن دوم از ساعت 18:15 و فینال و رده بندی چهار وزن اول از ساعت 19:30 آغاز می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا