ورزشی

صعود ۳ آزادکار ایران به فینال کشورهای اسلامی

به گزارش شفاف، در 5 دوره نخست رقابت های کشتی آزاد کشورهای اسلامی در ترکیه، محمدصادق فیروزپور در 74 کیلوگرم، علیرضا کریمی در 86 کیلوگرم و مجتبی گیلیج در 97 کیلوگرم به فینال راه یافتند و مرتضی قیاسی به گروه بازنده رفت. . در 65 کیلوگرم و رضا مومنی در وزن 57 کیلوگرم حذف شدند.

در وزن 57 کیلوگرم که با حضور 10 کشتی گیر برگزار شد، رضا مومنی پس از استراحت در دور نخست، با نتیجه 6 بر 4 مغلوب وحیداف از تاجیکستان شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 65 کیلوگرم که 10 کشتی گیر حضور داشتند، مرتضی قیاسی در دور اول مقابل حمزه آلاجه از ترکیه با نتیجه 6 بر 2 به برتری رسید اما در دور دوم مقابل حاجی علی اف دارنده مدال طلا و نقره جهان به برتری رسید. و مدال برنز المپیک از آذربایجان نتیجه 8 بر 4 برد و با حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، قاضی به دیدار رده بندی راه یافت. وی در دیدار رده بندی به مصاف امید جلالوف از ازبکستان می رود.

در وزن 74 کیلوگرم که 12 کشتی گیر به روی ترازو رفتند، محمدصادق فیروزپور در دور نخست با نتیجه 9 بر 6 مقابل اریلماز از ترکیه به برتری رسید. وی در دور بعد با نتیجه 13 بر 4 مقابل ایساکوف از اردن پیروز شد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید و راهی فینال شد. فیروزپور در دیدار پایانی به مصاف توران بایراموف آذربایجانی می رود.

در وزن 86 کیلوگرم علیرضا کریمی با نتیجه 10 بر صفر مقابل کریپ بایف از قرقیزستان به برتری رسید که 8 نفر شرکت کردند. کریمی در نیمه نهایی با نتیجه 10 بر صفر مقابل حریف مراکشی پیروز شد و راهی فینال شد. وی در دیدار پایانی به مصاف ابوبکر آباکاروف از آذربایجان می رود.

در وزن 97 کیلوگرم که 10 نفر هستند مجتبی گیلیج در دور نخست مقابل بایس کوباتوف از قرقیزستان با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید. وی در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر محمودبکوف از ترکمنستان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. گلژ در نیمه نهایی مقابل ممد ابراگیموف از قزاقستان با نتیجه 13 بر 2 به برتری رسید و راهی فینال شد. گیلیج در این دیدار به مصاف مصطفی سیسیز از ترکیه می رود.

رقابت های سنگین وزن امشب چهارشنبه با مشخص شدن بهترین بازیکنان به پایان می رسد.

دکمه بازگشت به بالا