جامعه

ضرغامی: سیل به بناهای تاریخی یزد خسارت زده است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به وقوع سیل در چند استان از جمله یزد گفت: متاسفانه سیل اخیر خساراتی به بار آورده است.

به گزارش امروزنگار، پس از انتشار تصاویر و اخباری مبنی بر تخریب بافت و برخی بناهای تاریخی در استان یزد، عزت الله ضرغامی در توییتر خود نوشت: متاسفانه اخیراً سیل خسارت هایی به بار آورده است. همکاران ما در اداره کل میراث یزد فعالانه اقدامات لازم را انجام می دهند.

نماینده ویژه خود را برای بررسی بیشتر و هماهنگی ادارات مربوطه وزارتخانه به یزد فرستادم.

رسیدگی به ساکنان، گردشگران مستقر، امکانات گردشگری و بافت تاریخی در دستور کار قرار دارد.

ضرغامی: سیل به آثار تاریخی یزد آسیب زد

به گزارش امروزنگار، بر اساس اعلام وزیر کشور، تاکنون 18 استان شامل سیستان و بلوچستان، تهران، فارس، کرمان، هرمزگان، قم، سمنان، مازندران، یزد، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، گلستان، اصفهان، بوشهر. ، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال، بختیاری و مرکزی دچار سیل شدند.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکنون گزارشی از میزان خسارات وارده به آثار تاریخی و گردشگران این استان ها ارائه نکرده است، اما در شهر یزد بر اثر بارش سیل آسای روز جمعه بخش هایی از بافت تاریخی آسیب دیده است. هفتم مرداد.. همچنین تصاویری منتسب به خانه تاریخی «رزاقیان» تفت منتشر شده است که از تخریب آن در سیل اخیر خبر می دهد. اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد نیز از ساکنان اماکن تاریخی خواست با توجه به بارندگی مداوم، منازل خود را تخلیه کنند. یزد شنبه تعطیل است.

بر اساس گزارش های اولیه، در سیل اخیر سیستان و بلوچستان، دیوار ضلع شمالی قلعه سرباز، سقف طبقه دوم موزه چابهار و دیوار ضلع غربی و قسمت داخلی قلعه نیکشهر. آنها آسیب دیده بودند.

در استان تهران، امامزاده داوود که یکی از مکان‌های زیارتی و تفریحی نزدیک پایتخت است، خسارت‌های زیادی دیده است، اما مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری تاکنون گزارشی از میزان خسارت ارائه نکرده‌اند. ساختمان تاریخی .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا