حوادث

ضرورت تهیه دستورالعمل هماهنگی عملیاتی فروریزش زمین

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران بر ضرورت تهیه دستورالعمل های هماهنگی عملیاتی زمین لغزش ها و تعیین وظایف دستگاه های مربوطه تاکید کرد.

به گزارش امروزنگار ، رضا کرمی محمدی در نشست اضطراری کارگروه سیل و عروق زندگی بر ضرورت تدوین دستورالعمل هماهنگی عملیاتی رانش زمین در تهران تاکید کرد.

بر اساس این گزارش ، در پی حادثه رانش زمین در خیابان کارگرشمالی در 23 سپتامبر ، که با همکاری همه دستگاههای ذیربط برطرف و تعمیر شد ، به درخواست تهران جلسه اضطراری کارگروه سیل و زندگی شریانهای زندگی برگزار شد. شرکت آب و فاضلاب رضا کرمی محمدی ، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ، محمدرضا احمدی نسب ، دبیر کارگروه و سایر اعضای کارگروه از جمله نماینده شرکت گاز تهران ، معاون خدمات شهری و معاون فنی شهرداری تهران ، دبیر مدیریت بحران شهرداری تهران ، شرکت مترو ، مخابرات و نماینده پلیس فاتب برای بررسی این موضوع و ارائه راه حل های مناسب ، هماهنگ و فوری برای جلوگیری از حوادث مشابه تشکیل شده بودند.

در این جلسه ابتدا شرکت آب و فاضلاب تهران از ابعاد این حادثه و عملیات عملیاتی آن که با مشارکت دستگاههای تخصصی مرتبط انجام شد ، گزارش داد. معاون پیشگیری سازمان سپس گزارش مفصلی در مورد علت اصلی زمین لغزش ، یعنی جریان آب ، صادر کرد و پس از بررسی و تبادل نظر در مورد علت حادثه و ارائه راه حل برای کارهای آینده ، ABFA ، پیش نویس تهیه و ارائه دستورالعمل هایی برای هماهنگی عملیاتی رانش زمین برای بررسی و تأیید.

همچنین تصمیم گرفته شد تا سایر اقدامات عملیاتی مانند تشخیص نشت خط لوله آب و اسکن زیر رابط شریان های حیاتی در مناطق مرکزی تهران و دیگر تأسیسات شهری در نظر گرفته شود. در عین حال ، تأکید شد که حوادث شهری مانند رانش زمین ، چاله های ایجاد شده و مراحل ریشه کنی آنها باید مستند شود.

رضا کرمی محمدی ، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران در این نشست با تاکید بر اینکه نباید پدیده رانش زمین را با رانش زمین اشتباه بگیریم ، گفت: “برخی از مردم تصور می کنند که رانش زمین باعث رانش زمین می شود. و این فاجعه ناشی از زمین لغزش ناگهانی و تشکیل حفره ای با ابعاد محدود در قلب زمین ، که با گذشت زمان در اثر وجود آب در اعماق زمین ایجاد شده و ناگهان با سقوط سطح دیده می شود. آنچه در سالهای مختلف بارها و بارها اتفاق افتاده است مناطق مختلف تهران. اما کاهش سطح وسیعی از زمین ، که به دلیل کاهش سطح آبهای زیرزمینی و غیره رخ می دهد ، کاهش تدریجی است.

بر اساس گزارش پایگاه شهر ، بر اساس گزارش شرکت آب و فاضلاب تهران ، حادثه رانش زمین که دوم شهریور در خیابان کارگر شمالی رخ داد بلافاصله به عوامل عامل شرکت آب و فاضلاب منطقه 3 منطقه 6 ارجاع شد. شهرداری و همه مناطق مرتبط از جمله مدیریت بحران تهران ، آتش نشانی ، شرکت گاز تهران بزرگ و پلیس راهنمایی و رانندگی با ماشین آلات ، تجهیزات و تیم های مجهز مجهز در محل مستقر می شوند. با هماهنگی و مشارکت سازمانهای مرتبط ، پاییز امسال به پایان رسید و با مواد مناسب در لایه های مختلف تعمیر شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا