اقتصادی

ظرفیت شبکه انتقال برق در اهواز افزایش یافت

امروزنگار/خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از پایان عملیات برق‌دار شدن خط خروجی پست مهزیار با هدف بهره‌برداری بهتر از ظرفیت شبکه انتقال خبر داد.

علی اسدی در گفت و گو با امروزنگار اظهار کرد: عملیات احداث خطوط ۱۳۲ کیلوولت خروجی پست برق مهزیار (حد فاصل سپنتا تا رینگ اهواز) شامل تامین تجهیزات، عملیات ساختمانی، نصب برج و سیم‌کشی به طول ۵ کیلومتر مدار به پایان رسید و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری این پروژه ۸۷۳ میلیارد ریال بوده است، عنوان کرد: امکان بهره‌برداری بهتر از ظرفیت شبکه انتقال و افزایش ضریب اطمینان و بهبود پایداری شبکه و افزایش ظرفیت شبکه انتقال برق در اهواز از اهداف بهره‌برداری این پروژه بوده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: از مهرماه سال جاری تاکنون ۶ کیلومتر مدار خط و ۱۳۰ مگاولت آمپر به ظرفیت پست‌های شبکه انتقال و فوق توزیع تحت نظارت این شرکت در استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد اضافه شده است.

شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت انتقال برق در ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا