سلامت و تندرستی

علائم آنفولانزا و سرما خوردگی را بشناسید

آفتاب‌‌نیوز :

بیماری آنفولانزا توسط ویروس مخصوص به‌خود ایجاد می‌شود. در حالی که سرماخوردگی می‌تواند توسط تعدادی از ویروس‌های مختلف، از جمله راینوویروس‌ها، پاراآنفلوآنزا و کروناویروس‌های فصلی ا‌یجاد شود. کروناویروس‌های فصلی را نباید با ویروسی که باعث بیماری کووید-۱۹ می‌شود، اشتباه گرفت.

از آنجایی که آنفولانزا و سرماخوردگی علائم مشابهی دارند، تشخیص تفاوت بین آن‌ها بر اساس علائمشان ممکن است دشوار و حتی غیرممکن باشد. تنها راه تشخیص بیماری آنفولانزا انجام آزمایش‌های ویژه است، اما به طور کلی، بیماری آنفولانزا معمولا شدیدتر از سرماخوردگی است و علائم آن سریع‌تر بروز پیدا می‌کند.

سرماخوردگی معمولاً منجر به مشکلات جدی سلامتی مانند ذات الریه و عفونت‌های باکتریایی نمی‌شود در حالی که آنفولانزا می‌تواند عوارض شدیدتری داشته باشد.

علائم آنفولانزا شامل تب، سرفه، گلودرد، آبریزش یا گرفتگی بینی، درد عضلانی یا بدن، سردرد و خستگی است، اما افراد مبتلا به سرماخوردگی بیشتر در معرض آبریزش یا گرفتگی بینی هستند.

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.
دکمه بازگشت به بالا