سلامت و تندرستی

عکس | ۱۴ فضانورد دارای معلولیت در شرایط بی‌وزنی قرار گرفتند

خدمه 14 نفری که دارای اختلالات حرکتی، بینایی و شنوایی هستند، بی وزنی را تجربه کردند و چندین آزمایش انجام دادند تا ببینند برای بهبود لباس‌ها و تجهیزات فضایی برای افراد معلول چه کاری می‌توان انجام داد.

این گروه که از پنج کشور مختلف از جمله استرالیا، برزیل، آلمان، اسپانیا و ایالات متحده گرد هم آمدند، متشکل از دانشمندان، مهندسان و پزشکان بودند.

این سفر پیشگامانه که توسط AstroAccess سازماندهی شد، روز پنجشنبه با هواپیمای Zero-G در هیوستون، تگزاس انجام شد.

عکس 14 فضانورد ناتوان به خاک سپرده شدند

این پرواز تنها چند هفته پس از آن انجام شد که آژانس فضایی اروپا (ESA) اعلام کرد جان مک فال، دونده سابق پارالمپیک، به کلاس فضانوردان ESA در سال 2022 خواهد پیوست.

این هواپیما از فرودگاه الینگتون بلند شد و در نزدیکی مرکز فضایی هوستون و مرکز فضایی جانسون ناسا، جایی که پروازهای فضایی انسان در ایالات متحده آموزش داده می شود، فرود آمد.

“AA2” اولین پرواز رسمی تحقیقاتی بود که به ترویج حضور افراد ناتوان در فضا اختصاص داشت.

عکس 14 فضانورد ناتوان به خاک سپرده شدند

با بالا رفتن از ارتفاع هفت کیلومتری، این وسیله نقلیه 18 مانور سهموی را آغاز کرد و به تیم اجازه داد تا آنچه را که برای بهبود دسترسی افراد دارای معلولیت به فضا لازم است، آزمایش کند.

گروهی از مسافران مجموعه‌ای از صفحه‌نمایش‌های لمسی گرافیکی را آزمایش کردند که به دیواره‌های کابین متصل می‌شدند تا به خدمه نابینا و نزدیک‌بین این امکان را می‌دادند تا در مکان‌های اضطراری و تجهیزات اضطراری بدون دریافت جاذبه صفر در صورت خاموش شدن چراغ‌ها، بمانند.

افرادی که با Blind and Mobility Brewer کار می کردند توانستند نشان دهند که یک فرد معلول می تواند به طور مستقل در صندلی پرتاب قرار بگیرد و کمربند ایمنی خود را به راحتی ببندد و نشان دهد که افراد ناتوان می توانند با خیال راحت در ماموریت های فضایی زیر مداری شرکت کنند.

عکس 14 فضانورد ناتوان به خاک سپرده شدند

اعضای تیم ناشنوایان و نابینایان با Sony و SonicCloud همکاری کردند تا به بهبود سیستم‌های تشخیص گفتار در پرواز کمک کنند. نرم افزار شخصی سازی شده SonicCloud به کاربر این امکان را می دهد تا صدا را با توجه به توانایی شنیداری خود با هدفون سونی تنظیم کند.

این پرواز توسط جورج وایتسایدز، بنیانگذار AstroAccess و دیلن تیلور، کارآفرین فضایی، حمایت مالی شد.

تیلور می گوید: «سکته مغزی ثابت می کند که فضا روزی می تواند برای همه قابل دسترسی باشد.

227227

دکمه بازگشت به بالا