سلامت و تندرستی

عینکی برای ناشنوایان ! – امروزنگار

ما قبلاً عینک‌هایی با دوربین دیده‌ایم که به نابینایان می‌گوید به دنبال چه چیزی بگردند. عینک جدید به نام “صدا” کمی با عینک های قدیمی متفاوت است زیرا دارای میکروفونی است که متن گفته های دیگران را نمایش می دهد.

این عینک طراحی شده در اسلوونی در حال حاضر به عنوان نمونه اولیه عرضه می شود. این عینک که دارای میکروفون حذف نویز در جلو است، مجهز به صفحه نمایش مشابه عینک گوگل، ریزپردازنده مبتنی بر اندروید، صفحه نمایش لمسی برای کنترل عملکرد و باتری لیتیوم پلیمری است. آنها به طور پیش فرض دارای لنزهای شفاف هستند.

به گفته طراحان، فناوری Voicee می تواند گفتار شخصی را که در متن با کاربر صحبت می کند، ارائه دهد.

این عینک بدون هیچ وسیله پشتیبانی دیگری کار می کند، می تواند به یکی از پنج زبانی که تاکنون در نظر گرفته شده است تنظیم شود و وزن آن کمتر از 100 گرم است. گزارش ها حاکی از آن است که یک بار شارژ باتری می تواند برای بیش از 24 ساعت استفاده کافی باشد.

Voicee اولین شرکتی نیست که چنین محصولی را ارائه می دهد. نمونه‌های دیگر شامل صفحه‌نمایش واقعیت افزوده LTCCS است که نتوانسته است به هدف بودجه خود برسد. مثال دیگر TranscribeGlass است که در حال حاضر در دست توسعه است. مثال سوم یک برنامه ارائه شده توسط Google Glass است. با این حال، بلندگو مجبور بود با یک گوشی هوشمند اندرویدی صحبت کند.

عینک صوتی با توجه به اینکه هنوز یک محصول تجاری کامل نیست را می توان با قیمتی در حدود 540 دلار خریداری کرد. اگر این عینک به مرحله تولید برسد، با قیمت 675 دلار عرضه می شود.

دکمه بازگشت به بالا