جامعه

فرهنگ را در تهران و اداره شهر از غربت و مظلومیت درآوریم

یکی از اعضای شورای شهر تهران با بیان اینکه برای اداره شهر باید فرهنگ غربت و ستمگری را حذف کنیم ، تصریح کرد: تهران مجموعه ای از آشفتگی های داخلی و خارجی است. مهمترین چیز این است که فرهنگ تهران و مدیریت شهری را از غربت و ستم دور کنیم و ما باید آن را در مقیاس وسیع و زمینی از وضعیت کسل کننده خود خارج کنیم.

به گزارش امروزنگار ، علیرضا نادعلی با حضور در جلسه شورای معاونین و مدیران شهرداری 18 منطقه از روند مدیریت شهری در این منطقه بازدید کرد.

در این جلسه که با گزارش نمایندگان و واحدهای ستادی از تاریخچه ، عملکرد و برنامه ریزی آینده منطقه 18 همراه بود ، علیرضا نادعلی با تاکید بر لزوم بهبود شاخص های مدیریت شهری اظهار داشت: مدیریت یکپارچه در تهران حلال را به عنوان نرم افزار می بینیم. مشکلات زیادی وجود دارد ، ما باید سعی کنیم یک برنامه ضمیمه فرهنگی مناسب همراه با تمام پروژه های سخت افزاری و ساختمانی تهیه کنیم. مهمترین حوزه در مدیریت شهری تهران فرهنگ است و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

برای اینکه بتوانیم فرهنگ را از بی خانمانی و ظلم و ستم ، برای کنترل شهر خارج کنیم ، افزود: “تهران یک آشفتگی پیچیده و پیچیده در داخل و خارج است.” مهمترین چیز این است که فرهنگ تهران و مدیریت شهری را از غربت و ستم دور کنیم و ما باید آن را در مقیاس نه چندان وسیع و زمینی از حالت کسل کننده خارج کنیم.

نادعلی تاکید کرد: در مورد وظایف کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران باید توجه داشت که این کمیسیون دارای کمیته هایی مانند بهداشت ، فرهنگ ، دین ، ​​مشارکت جامعه و … است ، اقدامات زیادی قابل انجام است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: اعتقاد بر این است که مشکلات تهران با کمک مردم و حمایت مدیریت شهری حل می شود. بنابراین ، یک مدیریت شهری مانند تهران به همه نیاز دارد تا وارد صحنه شوند. البته با نظارت ، هماهنگی و حمایت مالی مدیریت شهری می توان مشکلات و مسائل شهر را حل کرد.

سید محمد فیاض ، شهردار منطقه 18 تهران نیز در مورد عملکرد این شهر در دوره مدیریت سه ساله اظهار داشت: 145 میلیارد تن در 200 پروژه کوچک و بزرگ هزینه شد و 297 میلیارد تن کار در دست انجام است. تقریبا 510 میلیارد تن از اعتبارات دیگر شهرها برای برقراری برابری هزینه هایی برای بهره برداری از تاسیسات شهری هزینه شد.

وی در مورد فضای سبز منطقه گفت: 12 پارک در منطقه احداث شده است ، 92 پارک در ابتدای دوره مدیریت واگذار شد و در حال حاضر 104 پارک را به منطقه واگذار کرده ایم که از این تعداد چهار پارک در دست احداث و هشت پارک است. پارک ها تکمیل شده اند با کمک اعتباراتی که در اختیار داشتیم ، 32.16 of مساحت آسفالت است و هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. محله ای به نام تقی آباد داشتیم که مساحت آن 50 هکتار بود که کارگاهی غیرقانونی برای جداسازی ، تخریب و جمع آوری زباله و زباله بود.

فیاض در مورد پروژه کلان بروجردی نیز توضیح داد: پروژه بزرگراه شهید بروجردی یکی از پروژه های بزرگ منطقه 18 است که در امتداد بزرگراه تهران-ساوه واقع شده است و افتتاح آن حجم ترافیک را بسیار کاهش می دهد.

شهردار منطقه 18 تهران درباره احداث بیمارستان در منطقه نیز گفت: بیمارستان 266 تختخوابی کودکان خردمند که در دو سال و نیم با کمک خیریه ساخته شد. شهرداری تهران زمین را در اختیار دانشگاه تهران قرار داد و با کمک دانشگاه ساخته و تجهیز شد ، اما به دلیل برخی اختلافات ، هنوز به بهره برداری نرسیده است. یکی از خواسته های ما شروع خط 11 و امداد شهروندان این منطقه در این دوره مدیریت حمل و نقل است.

فیاض در خصوص پروژه باغ راه حضرت زهرا (س) واقع در منطقه 18 و 17 افزود: پروژه باغ راه حضرت زهرا (س) با مساحت 9 کیلومتر که فاز اول آن اجرا شده ، بزرگتر از استان پارک است و همه قسمتهای آن قابل دسترسی و خوشحال است. افراد را دنبال می کند. سه فروشگاه گلمند ، که مردم زباله های خشک خود را تحویل می دهند و با توجه به ارزش زباله های خود گل دریافت می کنند ، نیز در منطقه 18 افتتاح شد.

وی ادامه داد: سرانه فرهنگ فرهنگی تکمیل شده و فضاهای ورزشی جدیدی در این دوره مدیریتی به بهره برداری رسیده است ، مجموعه ورزشی شهید دستگردی یک استادیوم کلاسی ساخته شده بود. در این منطقه 18 خانه همسایه وجود داشت که برخی از آنها در این مدت به بهره برداری رسید و برخی از آنها در حال تولید است.
وی پس از سفر نادعلی به منطقه 18 تهران از پروژه های “گسترش خیابان شهیدان بهرامی” ، “باغ حضرت فاطمه زهرا (س)” ، “آرامگاه شهدای گمنام بوستان 15 خرداد” ، “پارک دوچرخه و جاده سلامت” ، “شهید عبدالوند” بازدید کرد. ورزشگاه “، بزرگراه شهید بروجردی” ، “پارک گائم (ع)” بازدید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 18 ، در پایان این بازدیدهای یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران از پروژه های محلات ، نادعلی با حضور در منزل شهید هادی طارمی ، همرزمان شهید حاج قاسم سلیمانی ، با خانواده شهید عالی طبقه بندی این ، تمدید قرارداد. با آرمان های انقلاب و شهادت اسلام ، از مبارزات این شهید والامقام تقدیر و تشکر کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا