ورزشی

قربان‌زاده:تا پایان بهمن برای واگذاری بخشی از سهام اقدام می‌کنیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، حسین قربان زاده معاون وزیر اقتصاد و مدیرعامل سازمان خصوصی امروز با حضور در این باشگاه با رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس و معاونان این باشگاه دیدار و گفت و گو کرد.

این جلسه پس از سلسله جلسات کاری، هماهنگی و تخصصی جهت واگذاری سهام پرسپولیس به بخش خصوصی و خدمت رسانی به بازار فرابورس برگزار شد. طی روزهای گذشته هیئت ها و گروه های مختلفی در چرخه اداری و قانونی در باشگاه حضور یافته و جلسات کاری را در قالب کارگروه های کارشناسی با مدیران و نمایندگان باشگاه برگزار کرده اند که امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

* تا پایان بهمن ماه بخشی از سهام را واگذار خواهیم کرد

رئیس سازمان خصوصی در این دیدار گفت: مدتی است که در قسمت پرسپولیس با آقای درویش در زمینه واگذاری سهام همکاری می کنیم و زحمات ایشان را دیده ایم. آنها همچنین دارای روحیه فروتنی هستند که بسیار کمک می کند. به نظرم چنین روحیه ای برای بهتر شدن شرایط پرسپولیس لازم است. پرسپولیس مدیریتی می خواهد که هر از گاهی چیزها را نبیند و نگاه باشگاه به آینده بسیار مهم است. او سال ها سوالات پرسپولیس را با خاطراتی که از پرسپولیس تعریف می کند مرتبط می کند.

قربانزاده گفت: اکنون یکی از موضوعاتی که باید به جمع بندی نهایی برسیم این است که تکلیف بحث سهامداران با فضای وکالت و بازار سرمایه مشخص شود و برنامه ریزی شده است، ما هم. وی ادامه داد: ما به سرعت اما با دقت به کار خود ادامه خواهیم داد و جوانب موضوع را در نظر می گیریم تا این پرونده در روزهای آینده توسط کمیته نقل و انتقالات بررسی شود.

وی ادامه داد: نکته مهمی که از ابتدای این کار شاهد بودیم همکاری و هم افزایی وزارت ورزش و جوانان و وزارت اقتصاد و دارایی است. قبلا هم گفته بودم که تا پایان بهمن ماه دو باشگاه را برای واگذاری بخشی از سهام در لیست قرار می دهیم. حال اگر شرایط فورس ماژور و اجبار پیش نیاید به موقع انجام می شود و تاکنون همه برنامه ها بر این اساس است. البته الهام بخشیدن به پیشکسوتان و پیشکسوتان هر دو باشگاه که مورد اعتماد هواداران هستند در این مسیر بسیار مهم است و این حرکت را به آغاز دوران جدیدی از حکومت خود تبدیل می کند. البته هرچه مشارکت این جامعه بیشتر باشد، نتیجه بهتری خواهد داشت.

* برای تضمین آینده باشگاه حساس هستیم

وی در یکی دیگر از سخنان خود گفت: اجرای چند پروژه در گذشته با توجه به شرایطی که در فوتبال دیده می شود می تواند مشکلات زیادی را برای هر دو باشگاه ایجاد کند. در حال حاضر حساسیت زیادی برای تضمین آینده، دوام و اقتدار هر دو باشگاه در طول فرآیند خصوصی سازی وجود دارد. اینطور نیست که دولت بخواهد این دو باشگاه را به دیگری واگذار کند و مسئولیت آن را بر عهده بگیرد. دولت از آینده باشگاه بسیار خوشحال است. مسائلی مانند سود سهام، امنیت روانی هواداران و تداوم باشگاه بسیار نگران کننده است. ما با تیم های معمولی طرف نیستیم. اینها سرمایه های اجتماعی کشور هستند و به همین دلیل محدودیت های روند کار انجام می شود. مدل های مختلفی نیز در کشورهای مختلف مورد مطالعه قرار گرفته است. به عنوان مثال، در لالیگا ما یک صاحب هوادار داریم که در واقع سهام ندارد، اما در انگلیس سهامداران واقعی داریم.

* دیدار مدیرعامل پرسپولیس با وزیر اقتصاد و دارایی

در جلسه امروز همچنین در مورد نتایج جلسات قبلی در مورد ارزش گذاری این برند و همچنین املاک و مستغلات باشگاه صحبت شد. رهبر سازمان خصوصی همچنین از نشست مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی خبر داد.

دکمه بازگشت به بالا