سلامت و تندرستی

قهوه صبحگاهی باعث طول عمر می‌شود؟

امروزنگار/ خراسان رضوی تحقیقات جدید نشان می دهد که اگر مقدار متوسطی قهوه بنوشید، می توانید عمر خود را افزایش دهید، حتی می توانید قهوه را با شکر بنوشید و همچنان از این ویژگی استفاده کنید.

به گزارش هلث، در مطالعه‌ای روی 171616 شرکت‌کننده بریتانیایی که سابقه سرطان یا بیماری قلبی نداشتند، افرادی که قهوه بدون شیرینی می‌نوشیدند، 16 تا 21 درصد کمتر از کسانی که قهوه مصرف نمی‌کردند، کمتر در معرض مرگ بودند.

علاوه بر این، کسانی که قهوه شیرین می نوشیدند، اگر کمتر از چهار فنجان در روز بنوشند، 29 تا 31 درصد کمتر در معرض خطر مرگ قرار داشتند.

این مطالعه نتایج کمتری را بین قهوه شیرین شده مصنوعی و کاهش خطر مرگ نشان داد.

همه شرکت کنندگان در یک دوره هفت ساله پیگیری شدند تا مشخص شود که آیا مصرف قهوه بر خطر کلی مرگ ناشی از سرطان و بیماری قلبی تأثیر می گذارد یا خیر.

متخصصان سلامت موافقند که نوشیدن قهوه می تواند فواید سلامتی داشته باشد. طبق گفته کلینیک کلیولند در ایالات متحده، قهوه منبع غنی از مواد مغذی و آنتی اکسیدان است و کافئین می تواند به بهبود خلق و خو و حافظه کمک کند.

در صورت ترکیب، خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری آلزایمر، بیماری کبد و برخی از سرطان ها در کنار هم کاهش می یابد.

اما از جنبه منفی، کافئین می تواند عوارض جانبی بالقوه ای مانند افزایش اضطراب و عصبانیت داشته باشد. همچنین بر کیفیت خواب شما تأثیر منفی می گذارد.

اگر تحمل خود را افزایش دهید و یک یا دو روز قهوه ننوشید یا سعی کنید به طور کلی آن را ترک کنید، ممکن است منتظر علائم آزاردهنده ترک مانند سردرد، تحریک پذیری و مه باشید.

علاوه بر این، اگر به طور منظم قهوه شیرین می نوشید، به خصوص نوشیدنی هایی که در کافی شاپ محلی خود تهیه می شوند، مراقب باشید که روزانه آن را بنوشید زیرا اغلب قند و کالری بالایی دارد.

چه قهوه سیاه خود را بنوشید و چه کمی شیرین کننده، خوردن مقدار متوسطی مانند یک یا دو فنجان در روز احتمالاً فواید طولانی مدتی خواهد داشت. اگرچه کمی شکر یا جایگزین شکر در قهوه ضرری به شما نمی رساند، اما مراقب باشید در مصرف آن زیاده روی نکنید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا